.

28.kapitola – Horská dráha

13. března 2012 v 20:29 | Peggy |  Konečně spolu
Další kapitola !! :) .. Nejdelší, co jsme kdy napsala :D .. Má skoro 5 stránek ve wordu :D .. Další bude přidána podle komentářů.. Dost jste se zhoršili :D ... Dávali jsme díky debatám 100 komentářů a u poslední je jich snad 19 :DO týden později

Melisa

,,To je skandál," šeptala jedna žena a okem se dívala po mě.
,,Myslím si, že jí rozhodně klesnou její vyhlídky," říkala další.
,,Takový skandál přímo u dvora. Budeme k smíchu."
Právě jsem šla k Rose a jak to vypadá, potkala jsem další partičku nafintěných paniček, které pomlouvaly mě a mojí - rodinu? Zvláštní, ještě před dvěma měsíci jsem neměla nikoho kromě milujícího Adriana a najednou mám otce, který je ve vězení.
Měl tam být už dávno za to, co provedl mé matce, která by tam mimochodem měla být taky. Odevzdat jen tak dítě někomu jinému. Není to náhodou zanedbání? Jediný, kdo mi zbyl, je Rose. Obě jsme z toho stále v šoku, ale ačkoliv i to je šokující, držíme spolu. Nebylo to žádné shledání dvou sester, co se našly, ale spíše pokračujeme v našem přátelství. Vlastně se nic nezměnilo. I když...
Rose prská oheň do všech stran. Všichni naši přátelé se snaží ji i mě uklidnit a podpořit, ale ona je horká hlava. Já to beru mnohem lépe. Celý život žiju s tím, že mě nějaká žena porodila a dala pryč. Teď jen dostala ta žena jméno. Nic se pro mě nemění. Ale Rose má život jak na horské dráze. Jednou je to skvělé a pak se to sesype. Jako teď.
Všechno se už spravilo a měla celou rodinu a přátele pohromadě, ale najednou se to sesypalo díky tajemství .. Janine?
Nevím jak ji nazývat. Ani jsem se s ní nesetkala od té doby, co toprasklo. Hlavně Rose si to nepřála. Držela si od ní odstup a žádala, aby nechala na pokoji i nás. Prý potřebujeme čas. Vlastně spíš Rose potřebuje čas. Já už jsem připravená na všechno a jsem tomu schopná čelit.
,,Není jí vůbec podobná," uslyšela jsem další hlas. Měla jsem těch drbů, špitání a chechotání plné zuby.
,,Za to vy jste podobná nějakému druhu opice," vypálila jsem na ženu, která byla zajisté vysoce postavená. Celý hlouček se na mě uraženě podíval jako jeden a jako jeden se také otočil a odkráčel pryč.
,,Nány pitomý," zabručela jsem.

Rose

,,Tohle už mě nerozhodí. Pomluvy mě provázejí celý život. Ale to, že mě naše matka zásobuje vzkazy a hovory, mě dost sere," rozčilovala jsem se asi jako každý den od doby, co vím, že Melisa je má sestra. A ví to taky celý dvůr. Na důkaz toho jsem spustila jeden ze vzkazů .
,,Rose, to sem já... " odmlčela se. "Máma. Prosím tě, ozvi se mi. Musíme si promluvit. Chci vám to vysvětlit. Dávno už bych šla za Melisou, ale chci vidět vás obě a ty si nepřeješ, abych ji vyhledávala. Nechci o vás přijít."
Vlastně všechny vzkazy vypadaly podobně. Někdy tam bylo mnohem více žádostí. Jindy mnohem víc prosila a nebo většinou mlčela.
,,Sprostá mamina," zasmál se Adrian, kterého humor nepřecházel. ,,Ta malá bude mít pěkný slovník."
,,Adriane, mlč už. Kdy si uvědomíš vážnost týhle situace?" zuřila jsem.
,,Vlastně je to prkotina, Rose," rozhodil rukama Christian. ,,To ty z toho děláš vědu a zbytečný vrásky. Už nic z toho nezměníš, i když se budeš vztekat sebevíc."
,,Nezměním, ale dám najevo svůj postoj."
Dimitrij ke mně přistoupil a objal mě. Moc jsem s ním o tom nemluvila. Měl na celou věc svůj názor. Opačný tomu mému. A proto mezi námi bylo tohle téma tabu. ,,Je pravda, že občas nějakou vrásku zahlédnu,"usmál se a já nevěděla, jestli si dělá srandu, nebo to myslí vážně.
Dala jsem mu ránu do břicha. ,,Vtipný," vyplázla jsem na něj jazyk.
,,Měly bychom se s ní sejít," řekla najednou nejistě Melisa.
Bylo to jak studená sprcha. Okamžitě jsem se otočila. ,,Prosím?" vyvalila jsem na ní oči.
,,Nic za to nedáme. Kdykoliv se můžeš sebrat a odejít," pokrčila rameny.
,,Já za to dám celý svoje nervy! Ty z toho budeš mít akorát hlavu plnou nesmyslných keců a ona skončí s ublížením na zdraví," vyprskla jsem.
,,Jestli to takhle půjde dál, švihne to s tebou," zakroutila hlavou v nesouhlas Liss.
,,A co mám dělat? Nakráčet tam? Poslouchat jí, jak nás bude obelhávat? Nakonec jí skočit kolem krku a být jí vděčná, že Melisu rovnou nenechala zabít a já mám teď sestru?" nechápala jsem. ,,Nic proti tobě," otočila jsem se zpátky na Melisu.
,,Sejdu se s ní klidně sama," prohlásila Melisa.
,,A já půjdu s tebou," stoupl si vedle ní Adrian.
Super, takže se všichni spolčili proti mně. To si to radši vyslechnu sama. Aspon se zasměju nad těmi výmysly. Radši já než Adrian, který by si ze mě utahoval další století, ovšem jen v případě, že bych byla nesmrtelná.
,,To nemusíš. Půjdu já." Hned, jak jsem to dořekla vytočila jsem její číslo. Zvedla to téměř okamžitě.
,,Rose?"
,,To koukáš, co?" odfrkla jsem si.
,,Voláš mi z rozumného důvodu, nebo abys se zabavila?" Zněla docela unaveně, ale to mi nervy nedrásalo.
,,Sejdeme se za hodinu v tý kavárně, kde maj tu dobrou čokoládu." Nepamatovala jsem si její jméno, jen to, že mají vážně skvělou horkou čokoládu a doporučila mi jí zrovna ona. Mohla bych vypít litry denně a nestačilo by mi to.
,,Ráda bych, ale už něco mám. Nemám zrovna čas," povzdechla si.
,,Tak si ho udělej," řekla jsem prostě a hovor ukončila.
Nebyla jsem na ten rozhovor připravená. Připadala jsem si pořádně podfouknutá. Myslela jsem si, že se náš vztah zlepší, ale pořád máme mezi sebou tajnosti. Bylo pro mě jednodušší se na ní zlobit, než abych truchlila, nebo se dožadovala po vysvětlení.

Seděly jsme s Melisou v kavárně a obě popíjely horkou čokoládu. Seděly jsme mlčky a napjatě se rozhlížely, ale matka stále nikde. Měla zpoždění 10 minut.
,,Dopijeme a půjdeme," rozhodla jsem se.
Melisa poraženě přikývla. Sama věděla, že nemá cenu čekat. Pokud jí na tom vážně tak záleží, měla hodit všechno stranou a přijít za námi. Pozoruhodné je, že jsem si v duchu přála, aby přišla.
Myšlenkami jsem byla jinde a vylekal mě hlas mojí matky. ,,Promiňte, že jdu pozdě."
Pohlédla na mě. ,,Musela jsem zrušit tu záležitost, abych mohla přijít."
Mlčky jsem ji pozorovala. Vypadala jako by zestárla. Byla pobledlá a měla viditelné kruhy pod očima. Zjevně toho moc nenaspí. Vlasy měla stažené do malého uzlu.
,,Posadíte se k nám?" zeptala se Melisa.
Beze slova se posadila a objednala si také čokoládu. Všichni jsme se pozorovali, ale nikdo nepromluvil. Měla jsme na jazyku několik poznámek, ale nevyslovila jsem je.
,,Měla jsi pravdu. Ta čokoláda je opravdu dobrá," promluvila na mě.
,,A myslíš to vážně, nebo zase lžeš?" popíchla jsem jí.
,,Nelhala jsem ti," ohradila se.
,,Jen jsi neříkala všechno, že?" pokračovala jsem v rýpání.
,,Bylo to tak lepší pro všechny," oponovala mi.
,,Pro všechny, nebo pro tebe? Měla jsi vyjít s pravdou ven, když se Melisa objevila."
,,Nechte toho," promnula si spánky Melisa. ,,Chci slyšet i váš příběh. Ne jen Robertův, který je ve vězení."
Máma si ještě usrkla z čokolády a dala se do vyprávění. Vypadala, jako by byla přítomna jen tělem, ale duší byla v minulosti.

Janine

Ponořila jsem se hluboko do příběhu, který mi změnil celý život. Jeli jsme s naší akademií na výlet na chatu v Rusku. Tam jsem se poprvé setkala s Robertem. Zároveň to byl první uživatel éteru, kterého jsem poznala. Přijel tam za svým bratrem Viktorem, který byl o ročník víš než já.

,,Představíš nás?" ptal se pohledný Robert Viktora a házel po mě okem. Líbilo se mi to.
,,Roberte, tohle je Janine Hathawayová," řekl slavnostně a pokračoval. ,,Janine, tohle je můj bratr Robert."
Podali jsme si ruce a on mi jí políbil. ,,Hodně jsem o tobě slyšel. Prý jsi velmi talentovaná," začal mi lichotit. Naše trojice spolu byla celé dva dny. Začali jsme se nudit a jelikož oba byli královští, vyžívali se ve večírcích. Ještě tu noc se uspořádal tajný večírek.
Bylo tam plno lidí, většinu jsem ani neznala, ale bavila jsem se. Převážně to bylo kvůli alkoholu. Pili všichni, tak proč ne já. Nechtěla jsem být ta zodpovědná Janine. Chtěla jsem trochu zábavy, odvázat se.
,,Hathawayová, ty jsi opilá?" smál se mi Viktor se skleničkou v ruce.
Opřela jsem se o stůl a pozvedla jsem svojí skleničku. ,,Já? Vždyť mám skoro plno," usmála jsem se.
,,Potřebuješ na vzduch a já potřebuju nějaký brambůrky," pronesl a vzal mi skleničku z ruky. ,,Pojď se mnou," mrkl na mě. Neviděla jsem na tom nic špatného a tak jsem šla. S Viktorem jsme byli dobří přátelé.
,,Nebude z tebe teď alkoholička, že ne? Moc to k tobě nesedí," zasmál se po cestě do kuchyně.
,,Nejsem opilá," řekla jsem nejlíp, jak jsem dokázala, i když se mi kroutil jazyk. Má slova ještě podtrhlo to, že jsem zakopla. Naštěstí mě Viktor zachytil.
,,To vidím," zasmál se a já s ním. Vzal brambůrky a pokračovali jsme v cestě.
,,Kam jdete?" překvapil nás Robert.
,,Beru Janine na vzduch. Trošku to přehnala."
,,Hej!" chtěla jsem se bránit, ale zamotala se mi hlava a radši jsem to nechala být.
,,Postarám se o ni," řekl Robert a tak taky udělal.
Chtěl, abych s ním šla do jeho pokoje, ale já se vymlouvala, že bych šla radši na ten vzduch. Použil na mě nátlak a řekl mi, že se nemusím bát. Nohy už mě pak nesly samy za tenká vlákna éteru.
Ukazoval mi rodinná alba a vzpomínal na časy, kdy byl jejich rod ještě rozrostlý. ,,Chtěl bych si najít ženu. Silnou dhampýrku, která by strážila naší rodinu a dala by mi dítě. Bylo by silné fyzicky jako ona. A mocné díky magii jako já."
,,Ale to přeci nejde."
,,Díky éteru je možné všechno. Můžu mít dítě, které bude napůl dhampýrem a napůl morojem."
Přišlo mi to jako blbost, ale díky alkoholu jsem nemohla rozumně přemýšlet a tak jsem radši přijala tohle. ,,Chtěl bych si s ním vytvořit pouto nejen rodičovské, ale i magické. Přivedl bych ho od smrti a pak by jsme byli dokonalá rodina, která by mohla společně vládnout morojské vládě." Usmíval se a přisedl si ke mně na postel. ,,Jsi skvělá adeptka."
,,Adeptka?" nechápala jsem, ale strach jsem neměla, i když jsem cítila, že bych měla mít.
,,Polib mě," poručil mi a já to po chvilce udělala. Nikdy jsem netušila, že bych to mohla chtít, nebo že by se to mohlo stát, ale najednou mi to přišlo správné.
Povalil mě na postel a tiskl se ke mně. Oba jsme začali těžce vydechovat. ,,Janine, podívej se na mě." Podívala jsem se na něj a zadívala se mu do jeho hezkých očí. Ale to jsem neměla. ,,Teď spolu počneme dítě, které v pořádku donosíš." Jen jsem přikývla a už to šlo samo.
Nikdy jsem si s ním nechtěla nic začínat, ať už se mi líbil jakkoliv, natož s ním spát. Byl můj první, ale donutil mě k tomu nátlakem. V té době byla jeho psychika ještě v pořádku a byl hodně silný. Dokázal mě ovládnout natolik, že jsem se ani na chvilku nevzpírala. Nebylo to zrovna romantické poprvé, ani nijak významné. Prostě jsme se spolu vyspali v hotelovém pokoji, oba přiopilí a já navíc ještě pod nátlakem, což jsem v tu chvíli nevěděla. Přišlo mi, že mu to všechno bylo úplně ukradené a šlo mu jen o to dítě.
Když bylo po všem, uvelebila jsem se u něj a byla jsem tak nějak spokojená. Hlodal ve mně červ nejistoty, ale přehlížela jsem to. Nevím, jestli díky alkoholu, nebo endorfinům, nebo nátlaku, ale spokojeně jsem usnula.
Ráno jsem se probudila s šokem. V cizí posteli a s bolestí hlavy. Vedle mě spal Robert. Vyděšeně jsem si jeho i sebe prohlížela a došlo mi to. Z předešlé noci jsem si nepamatovala nic. Jen to, co mi vyprávěl o jeho rodině, kterou měl a chtěl by mít.
,,Co jsi mi to udělal?!" zaútočila jsem na něj a udeřila ho do hrudi.
,,Nech mě spát," řekl znuděně a odstrčil mě.
,,Okamžitě mi to vysvětli," začala jsem křičet.
,,Tak poslouchej, hysterko, rychle a jednoduše. Máš v sobě mé dítě," řekl s naprostým klidem a přetočil se.
Rozbrečela jsem se a začala jsem se oblíkat. Nechtěla jsem dítě a vůbec ne vytvořené proti mé vůli, bez lásky, ale nemohla jsem jí dát pryč. Rozum mě nutil neudělat nic, co by jí ublížilo. Utekla jsem z pokoje a zavolala mé matce, která už se o vše postarala.
Zažalovala ho a byl ve vězení, dokud ho Viktor nedostal ven a nevytvořili si pouto spolu. Jen s pomocí mojí matky se mi podařilo ukrýt a dostudovat po tom, co jsem Melisu dala k adopci.

,,Z toho důvodu jsem nechtěla, abys na takové večírky chodila," vrátila jsem se do přítomnosti a vysvětlila jsem Rose mou nechuť k večírkům.
,,Tohle řekl i on. Teda bez detailů, ale přiznal se k tomu, že Vás donutil," uznala Melisa.
,,I když mě k tomu donutil, pořád jsem k tobě měla mateřské pouto. To si nevynutíš ani neodpustíš. Zajímala jsem se o tebe. Byla jsem v kontaktu s adopční agenturou."
,,A proč jste se ke mně nepřihlásila hned, co jste mě uviděla u dvora?" zeptala se mě poměrně naštvaně Melisa.
,,Chtěla jsem tě nejdříve poznat a hlavně jsem také myslela na Rose. Jak nejšetrněji vyjít s pravdou ven."
,,Ale prosím tě. Ušetři mě těchle srdceryvných záležitostí. Děláš, jako by ti někdy záleželo na tom, jak co vezmu. Jak si myslíš, že jsem brala, když jsem tě roky neviděla? O to jsi se nestarala!" vmetla mi Rose.
,,To už jsme snad probraly," řekla jsem otráveně.
,,No, zrovna se mi hodí to zas vytáhnout ze starýho, plesnivýho šuplíku. Víš, něco tady smrdí a ten šuplík to není. Ke mně ses taky moc neměla a se mnou jsi taky utekla od otce. Řekla bych, že historie se opakuje," nadhodila sarkasticky Rose.

Rose

Nechtěla jsem už nic poslouchat. To, co se jí stalo, bylo strašné, ale vážně jí to omlouvalo ze všeho, co udělala? Asi ano, ale prozatím jsem jí to nemohla odpustit. Sebrala jsem se a odešla. Obě mě nechaly beze slov opustit kavárnu..
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 13. března 2012 v 20:41 | Reagovat

pekne :-) Ale kdy už bude Rose rodit ??

2 Peggy Peggy | Web | 13. března 2012 v 20:46 | Reagovat

[1]: 30.kapitola :)

3 LussyNda LussyNda | Web | 13. března 2012 v 20:48 | Reagovat

wau užasna kapitola :-)

nečekala bych že zrovna slavna Janine Hathaway se bude chovat takhle nezodpovědne :D
no jo holt geny se nezapřou :-)

4 Peggy Peggy | Web | 13. března 2012 v 20:49 | Reagovat

[3]: Já sem taky nečekala ,že jí to někdy udělám,ale každej měl pubertu a pro ní to bylo poprvé a naposledy :) :D

5 Effy Effy | Web | 13. března 2012 v 21:01 | Reagovat

Rose vážně zuří :-) ale ani se jí nedivím.

6 LussyNda LussyNda | Web | 13. března 2012 v 21:06 | Reagovat

[4]: Jo to je pravda :-)

a myslim, že pro Rose je taky dobre vedět, že jeji matka neni perfektní jak si myslela.

myslim že až vychladne tak se na to bude dívat jinak.
přece jen Rose taky není neomylná

7 kamik kamik | 13. března 2012 v 21:08 | Reagovat

Další kapitolu! :)

8 Effy Effy | Web | 13. března 2012 v 21:10 | Reagovat

[6]: Jojo, taky jsem si vždycky představovala Janine jako perfektní strážkyni bez chyb ( a asi i bez divoké minulosti). Ale jak se říká geny nevochčiješ a ať Rose chce nebo nechce, mají spolu něco společného :-)

Moc se těšim na porod, doufám Peggy, že to bude dramatické ;)

9 Diana Black Diana Black | 13. března 2012 v 21:16 | Reagovat

Hmm. Rose to trochu přehání. Ale když se něco takového stane při těhotenství, tak to jde pochopit, zvlášť s Rosinou povahou :-D

10 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 13. března 2012 v 21:19 | Reagovat

taky doufam ze porod bude drama :-D

11 Peggy Peggy | Web | 13. března 2012 v 21:29 | Reagovat

No porod :D .. Ještě jsem se tam nedostala a musím se na to psychicky připravit :D .. Chci drama :D .. Janine jediná a největší chyba ,kteoru kdy udělala :D .. Ale neberte jí hned jak nezbednou :D:D .. Byla ovlivněna :)) .. I když k tomu pití jí neovlivnovali :D ... A k situaci Rose.. Tam hrajou hormony ,éter a všechno možný na její psychiku :D ..

12 terushka terushka | E-mail | 13. března 2012 v 22:43 | Reagovat

Wow, pěkně dramatická kapitola... Janine je mi docela líto, no jo, Daškovic geny se nezapřou. Jeden větší hajzl než ten druhej..
Jinak super kapitola, už chci další!!!!!! xD

13 viki viki | 13. března 2012 v 22:47 | Reagovat

Moc pěkné !

14 Kisee Kisee | 14. března 2012 v 0:02 | Reagovat

To jsem jedina kdo je na strane Janine? Ja ji spis lituju teda.. A vy ji davate co pro to. Vzdyt ji jakoby znasilnil. Kus na vas :-D

15 andy andy | 14. března 2012 v 0:39 | Reagovat

Děkuji ! :D

16 Effy Effy | Web | 14. března 2012 v 12:40 | Reagovat

:D Na porod si asi pořídím čokoládu:D
No jo no Janine je taky chudák.

17 jitush jitush | E-mail | 14. března 2012 v 14:43 | Reagovat

:-/ ja teda jenin taky lituju:-( chapu nastvanou rose a podle toho jak ji zname,,,ale mela by se nad tim zamyslet...melyssa je vazne opak-klidna a chapava:-D no taky si myslim ze porod by se uz mel blizit...jsem na to zvedava a trochu mi chybi dimitrij:-D

18 Peggy Peggy | Web | 14. března 2012 v 15:02 | Reagovat

[16]: Dám předem vědět koplik balíčků :D ..

[17]: Znáte Rose ,horkou hlavu a Melissu už jen tak něco nerozhodí :)) .. zažila toho dost :)) Dimka těžce pracuje aby zabezpečil rodinu , ale to bude v další kapitole :)

19 Effy Effy | Web | 14. března 2012 v 15:15 | Reagovat

Asi abych začla šetřit na čokoládu :D
JO finále se blíží, těšim se, ale zase mě štve, že to skončí :/

20 Terez :) Terez :) | 14. března 2012 v 17:03 | Reagovat

Tak tohle je vážnš skvělá kapitola! :) :) Už těď se těším na porod! :D :D A jak se vlastně bude jmenovat ta malá, co se narodí? :) :D

21 Peggy Peggy | Web | 14. března 2012 v 17:13 | Reagovat

[19]: Bude další :)))

[20]: Už to vím, ale neprozradím :)

22 beja beja | 14. března 2012 v 17:30 | Reagovat

ja teda janine lituju. vzdyt je to hrozny. vzdyt kdyby melisu vychovavala tak by predsebou porad mela vysledek sveho znasilneni. doufam ze ji rose brzo odpusti :-) a ze se jejich vztah zase zpravy a posune o kousek dal.

23 Peggy Peggy | Web | 14. března 2012 v 17:46 | Reagovat

[22]: Přesně tak :)

24 iveta iveta | 14. března 2012 v 19:32 | Reagovat

fantazia tesim sa na dalsiu :D ale ros  to podlamna prehana  ved janine  si prezila  nieco hrozne ja na jej mieste tez by som to dieta necela pri sebe aby mi pripomynalo co sa stalo

25 Peggy Peggy | Web | 14. března 2012 v 20:16 | Reagovat

[24]: Znáte Rose .. Cítí se podražená .. Myslela si ,že s mámou už budou vycházet a tajila před ní takové tajemnství :) ..Taková ona je,ale to neznamená ,že jí to omlouvá :)) .. Chová se špatně, ale sedí mi to k ní :D

26 supercrazy7 supercrazy7 | Web | 15. března 2012 v 19:16 | Reagovat

Kdy sem dáš další kapitolku?? :-)

27 Peggy Peggy | 15. března 2012 v 21:06 | Reagovat

[26]: asi až příští týden nemám jí dopsanou a dneska jsem úspěšně složila zkoušky,ale o víkend budu v práci... Můžu dát úryvek.. mám něco málo napsáno,ale je to asi jen stránka...

28 effy effy | 15. března 2012 v 22:25 | Reagovat

Aáa to je děsivá zpráva! až příští týden. ale zase chápu že máš školu povinnosti atd :) jen se nemuzu dočkat.

29 Kisee Kisee | 16. března 2012 v 17:48 | Reagovat

A gratuulujeme, Peggggy slozila zkousky nejen uspesne, ale naprosto dokonale za 1! Nejlepsi vysledek!

30 Effy Effy | Web | 16. března 2012 v 19:57 | Reagovat

Hodně dobrý!:D

31 terushka terushka | E-mail | 16. března 2012 v 20:17 | Reagovat

Gratuluju Peggy :)
Až příští týden? Uf, absťák :D Jj, prosím, nějakej (delší) úryveček sem hoď...:( :DDDD

32 diduu diduu | 18. března 2012 v 20:32 | Reagovat

[27]: co přesně je příští týden???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama