.

Sága Darrena Shana

12. února 2012 v 16:07

Sága Darrena Shana (série)
Autor: D. Shan (pseudonym)

Rok vydání: 2002, počet stran: 199


Darren je blázen do pavouků. Jednoho dne do Darrenova rodného města přijede Panoptikum zrůd, a Darren je se svým nejlepším kamarádem Stevem navštíví. To, jak se později ukáže, byla osudná chyba. Potkají cvičenou pavoučici madame Oktu, která je nesmírně jedovatá. Pokusí se ji ukrást, ale při krádeži pavouk kousne Steva a tomu už moc života nezbývá. Jak se zdá jedinou šancí jak Steva zachránit je stát se upířím pomocníkem…musí předstírat smrt, aby mohl odejít z domova...

2.díl Upírův pomocník

Rok vydání: 2003, počet stran: 184

Pan Hroozley zaznamená, že se Darren cítí osaměle a tak ho vezme do Panoptika, jež řídí jeho přítel pan Topol. Zde se Darreh spřátelí s Hadím chlapcem Evrou Fonem.


3.díl Krvavé chodby

Rok vydání: 2003, počet stran: 174

Pan Hroozly se vrací zpět do svého rodného města, ve kterém zrovna řádí vampýr Murlough - zabíjí nevinné lidi a dokonce chce zabít i Darrenovu přítelkyni Debbie. Murlough nakonec zemře v kanálech4.díl Upíří hora

Rok vydání: 2005, počet stran: 149

Darren a Pan Hroozly podnikají cestu k Upíří hoře, kde se každých dvanáct let koná sraz všech upírů. V Upíří hoře si najde spousty nových upířích přátel, např. Arru Plachetovou, Parise Nebesse nebo Kurdu Smolta.


5.díl Zkoušky smrti

Rok vydání: 2007, počet stran: 155

Darren musí dokázat, že je hoden být upírem a musí projít velmi nebezpečnými Zkouškami smrti, kde se každý neúspěch trestá smrtí.


6.díl Upíří kníže

Rok vydání: 2007, počet stran: 145

Darren se po zběsilé jízdě horským potokem, do nějž spadl na konci pátého dílu, vrací zpět do hory, kde před všemi upíry vznese obvinění proti zrádci Kurdovi. Kurda je tak v Upíří hoře popraven. Na konci se Darren stává upířím knížetem.


7.díl Lovci z přítmí

Rok vydání: 2007, počet stran: 159

Do Hory přijde Osmond Sudd a prohlásí, že se blíží čas Pána Vampýrů. Možnost zastavit ho mají jen 3 lovci. Jedním z nich je i Darren Shan.

8.díl Spřeženci noci

Rok vydání: 2008, počet stran: 168

Upíří pátrají v rodném městě pana Hroozleyho po vampýrech, kteří si zde založili základnu.


9.díl Zabijáci Úsvitu

Rok vydání: 2008, počet stran: 161

Z lovců se stal lovená zvěř. Sice se jim se štěstím podařilo prchnout z pasti, kterou jim vampýři nastražili, ale Steve se nespolehl na první léčku a nastražil i další. Upozornil na ně úřady, kterým namluvil, že právě oni zodpovídají za sérii vražd, které spáchali vampýři. Lovci jsou najednou obklíčeni policií a vojáky. Jejich hlavní poslání - zničení Pána vampýrů - se tak ještě vzdaluje a jejich životy jsou opět v ohrožení.


Rok vydání: 2009, počet stran: 207

Darren se s Harkatem vydává do budoucnosti lovit Harkatovu duši.


11.díl Pán Stínů

Rok vydání: 2009, počet stran: 167

Darren se začíná měnit v plnohodnotného upíra v tu nejnemožnější dobu - probíhá válka.


12.díl Synové Osudu

Rok vydání: 2009, počet stran: 178

Darren se dá do bitvy s vampýry kde zjistí, že on a Steve jsou synové O. Sudda. Zabije Steva, ale ještě před tím než Steve umře tak ho Darren vyprovokuje a nechá se zabít. Skončí v Jezeře Duší. Tam ho o několik set let později vyzvedne Evanna. Pan O. Sudd ho promění v Lidičku a Darren svoje já v minulosti odvrátí od cesty která by ho svedla k boji proti Stevovi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama