.

25.kapitola – Přípravy

29. února 2012 v 15:27 | Peggy |  Konečně spolu

Další kapitola jen pro vás !! :D .. Upozornuju vás, že mám náskok jen po půlku 27.kapitoly !! .. Ale 30 bude asi tak nějak poslední :)) .. Ted už to hodně přeskočím.. Dám jen ty dramatický části .. Svatba,porod a to jak Rose zjistí jedno velký tajemnství, který se vy dozvíte ted :D ..

Dejte mi vědět vaší reakci na to ,,tajemství" :D ..
O další měsíc později

Liss byla neustále zaneprázdněná svatbou. O ničem jiném už jste s ní nemohli mluvit. Všechno si zařizovala sama a dbala na každý detail. Měla jsem toho plné zuby a tak jsem byla v práci míň a míň.
Musím uznat, že díky Lissině svatbě se začala starat méně o mojí bezpečnost, na kterou začal o to víc dbát Dimitrij. Každým dnem se to stupňovalo a to i přesto, že už tolik nechodím do práce. Dokonce mi skoro každou hodinu volal na mobil, jak se cítím a jak se mám. Chtěla jsem po Christianovi, aby mu to zakázal, ale marně. Táhnou za jeden provaz.
Naštěstí tu do toho všeho není moje matka s otcem, kteří odjeli za nějakým jeho obchodem na Slovensko.
Mnohem více času jsem naopak trávila s Melisou. Bylo to mnohem zábavnější. Sydney nám poslala nějaké ty dokumenty o Robertovi. Moc toho tam o něm nebylo. Žil převážně sám v ústraní. Neměl žádné jiné děti, nebo alespoň se o nich neví. Většinu života žil jen v Americe a sám. Nebyly žádné záznamy o nějakých ženách.
,,Liss?" zakřičela jsem z pokoje. Doma spíš už jen přespávala.
,,Ano?" ozvalo se ze zdola. Seběhla jsem schody dolu a uviděla jí, jak si dělá do termosky kafe. Byla na odchodu.
,,Pozdravují tě Belikovovi. Právě mi volala Olena," usmívala jsem se.
,,Děkuju. Volá stále častěji, že jo?"
To byla pravda. Neustále jsem byla s Dimitrijovo rodinou v kontaktu. Měla jsem číslo na každého člena a občas jsme si zavolali. Chtěli vědět, co se děje s malou a jestli je Dimitrij poslušný budoucí tatík.
,,Je to na nic, že jsou tak daleko," povzdechla jsem si.
,,Jdeš dneska do práce?" zeptala se mě. Až teď jsme si všimla toho, jak je podrážděná. Poslední dobou jsem se stranila od jejích myšlenek a pocitů mnohem více, protože to bylo jen samé podráždění.
,,Teď s tebou asi půjdu. Melisa šla stejnak nakoupit nějaké šaty s Danielou," pokrčila jsem rameny.
,,Takže jsem jen náhrada za Melisu?" zaútočila na mě nepříjemně.
,,Liss, to jsem neřekla, co blázníš?" nechápala jsem.
,,Sice jsi to neřekla narovinu, ale zní to tak, Rose! Jsi s ní víc než se mnou a mnohem radši jsi s ní."
Panebože. Ona žárlila.
,,Liss, jsi jako moje sestra ona je jen kamarádka a já se jí snažím pomoci," obhajovala jsem se.
,,Odkdy ty jsi tak dobrosrdečná," vyprskla.
,,Odkdy ty jsi žárlivá a vztahovačná?" oplatila jsem jí.
,,Od té doby, co tě ona začala ovlivňovat," vypálila a zabouchla za sebou zuřivě dveře.
,,Tohle mi scházelo," zabručela jsem. Snad se Liss do večera uklidní a promluvíme si. To přeci nemůže myslet vážně. Určitě to řekla v afektu, nebo ne?


,,Páni, ty doslova záříš," pronesl ironicky Adrian hned mezi dveřmi. ,,Co se stalo?"
,,Představ si, že Liss žárlí na Melisu," zakroutila jsem hlavou nevěřícně. ,,Prý s ní trávím víc času jak s Liss."
,,Páni," písknul si Adrian. ,,Odkdy je sestřenka tak majetnická?" podivil se.
,,Nevím a nelíbí se mi, že takhle uvažuje. Je toho teď na ni moc. Přípravy té svatby jí lezou na mozek."
..Kde je vůbec Melisa?" zeptala jsem se. Až teď mi došlo, že jí tu nevidím. Ještě nepřijeli ?
,,No jo," zarazil se. ,,Ona šla za tebou. Takže, co tu vlastně děláš ty?"
,,Byly jsme domluvené, že dnes budeme tady. Kdy odešla?"
Nesedělo mi to. Něco se děje. Začala jsem mít divný pocit.
,,Je to asi půl hodiny. Vypadala dost nervózně."
A vtom mě něco napadlo.
,,Adriane , jak vypadala její aura?"vyzvídala jsem.
,,Byla natěšená, ale zároveň měla strach. Proč?" nechápal.
Nemůžu uvěřit, že to udělala. ,,Pojď se mnou!"
Celou cestu se na nic neptal. V těhle věcech mi vždycky důvěřoval a moc se nevyptával.
,,Rose, proč jdeme do věznice?" vypadlo z něj před budovou.
,,Šla za Robertemm," prohlásila jsem sebejistě.
Strážci mi potvrdili, že tam šla. Tvrdila, že jsem jí poslala já. Nedávno tam byla právě se mnou a tak nebylo těžké tomu uvěřit. Poprosila o trochu soukromí a dostala jej. Strážci byli z dosahu natolik, aby neslyšeli jejich rozhovor.
,,Meliso!" zakřičel Adrian.
Zprudka se otočila a zaskočeně se na nás dívala. Její oči byly plné smutku a slz. ,,Musela jsem."
Adrian přešel k ní a objal jí. ,,Co jsi jí napovídal?" zavrčel. Melisa se celá klepala a byla k neutěšení.
,,Odveď ji," řekla jsem mu a on mě poslechl. K Robertovi jsem přistoupila já. Měřil si mě pohledem a vysmíval se mi. ,,Co si jí řekl o její matce?!"
,,Jen pravdu," vysmál se mi.
,,Jakou?" naléhala jsem.
,,Že jsem její matku přiměl éterem počít se mnou dítě. Chtěl jsem nějakého následníka a klidně bych jí vychoval sám, ale její matka zmizela a přitom je tak slavná strážkyně. Vybral jsem si jí hlavně kvůli povaze. Porodila jí a dala pryč. Nechtěla dítě, které bylo vytvořeno z násilí. Hledal jsem jí již dlouho. A nakonec si našla ona mě," zasmál se vítězoslavně.
,,Jsi nechutnej!"
Bylo mi z něj na zvracení. Je to obyčejný zvrhlík. Nedivím se, že Melisa byla tak rozklepaná, když zjistila jaký je její otec prasák.

Mezi tím na Slovensku - Janine

Byla jsem sice konečně pryč ze dvora a nemusela jsem se přetvařovat a předstírat. Ale i tolik mil od dvora mi bylo na zvracení. Bylo mi hrozně. Cítila jsem se duševně prázdná. Teď, když jsem to na sebe nechala padnout, jsem tomu všemu podlehla.
,,Přijdeme na způsob, jak se z toho dostat," utěšoval mě Ibrahim.
,,Ibrahime, to co jsem udělala, je hrozné a neodpustitelné. V minulosti to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat, ale teď mě minulost dohnala. Má to následky, které ublíží ještě mnoha lidem. A některým to už ubližuje," dostala jsem ze sebe.
,,Je to hrozné, ale rozhodně ne neodpustitelné," opponoval mi.
,,Robert s tím určitě vyjde ven. Nebude trvat dlouho a ony zjistí pravdu. Proto jsem chtěla abychom odjeli, nechci být u toho," přiznala jsem poraženě. Nikdy z boje neutíkám, ale tohle jsem prostě nemohla zvládnout. ,,Teprve nedávno jsem začala vycházet s Rose, která mi odpustila to, že jsem se o ni pořádně nestarala a nezajímala. Že jsem jí vzala od otce."
Pohlédla jsem na něj se smutkem. ,,Ty si myslíš, že mi odpustí až zjistí, že Melisa je její sestra?" položila jsem přímou a jednoduchou otázku.
,,Časem ano."
,,Možná," přiznala jsem. ,,Ale neodpustí mi to, co jsem Melise udělala. A Neodpustí mi to ani Melisa. Víš, jak se na mě budou dívat ostatní?" pomyslela jsem si nahlas. Jsem zavrženíhodná.
,,Rozhodně budeš muset dost vysvětlovat," řekl mi narovinu. To jsem na něm milovala. Mluvil přímo a narovinu. Ať už to bylo zlé nebo dobré. Říkal pravdu bez obalu. Jeho upřímnost a síla mě tak děsila, že jsem od něj i s dítětem utekla. A protože mi jej Rose tolik připomínala, moc jsem jí nevídala.
,,Nebudou poslouchat," zavrhla jsem to. ,,Myslíš, že jí bude zajímat to, proč jsem jí odložila? Copak jí můžu narovinu říct, že byla nechtěná, ale nedokázala jsem zmařit lidský život, tak jsem jí porodila a zbavila se jí až potom? Myslíš, že Rose bude zajímat to, že jsem jí něco takového nikdy neřekla a nevyšla s pravdou ven hned, jak se Melisa objevila?"
,,Přinutíme je," podíval jsem mi odhodlaně do očí. ,,Musejí tě vyslechnout a pochopit. Janine, ty nejsi zlý člověk. Ke všemu, co děláš, máš své důvody."
,,Ano, své důvody."
Slovo své jsem zvýraznila. ,,Myslím jen na sebe, ne na dobro někoho jiného."

Liss

Celý den jsem byla pořádně nabručená. Sotva jsem udělala něco na svatbu. Nedokázala jsem myslet na nic jiného, něž na Rose. To jsem vážně přepískla. Začíná mi to všechno lézt na mozek. Musím si nechat od někoho pomoct a začít zase vnímat i ostatní. Zahleděla jsem se jen na vlastní potřeby a štěstí.
Rozhodla jsem se jít domů, kde mě čekalo překvapení. V obýváku byl Adrian objímající rozklepanou Melisu a Rose chodila nervózně okolo. ,,Co se děje?" zeptala jsem se rovnou.
Rose se na mě omluvně zadívala. ,,Liss, promiň, ale nechtěli jsme, aby ji Daniela viděla takhle rozrušenou.." začala vysvětlovat.
,,To je hrozné," vydechla jsem. ,,Mrzí mě to," podívala jsem se soucitně na Melisu. ,,Můžeme si promluvit, Rose?"
Zaraženě si mě prohlížela. Bylo jasné, že se mi nedívala do hlavy, protože neví, co čekat. Šla za mnou do kuchyně. ,,Liss, já vím, že jsi asi naštvaná, ale nemohli jsem na veřejnost."
,,Mrzí mě to," řekla jsem sklesle. ,,Omlouvám se. Je toho na mě moc."
,,Ach, Liss," objala mě. Přes její bříško to bylo dost složité. Hodně narostlo a vypadala úžasně. ,,Žárlíš takhle i kvůli Chrisovi? Jestli ano, tak odteď budu jeho považovat za utlačovaného ve vztahu," zasmála se.
,,Nežárlím, ale i tak to má se mnou těžký." Zasmála jsem se s ní a došlo mi, že tohle naše tlachání mi chybělo.
Zvonek u dveří se rozkřičel a já jsem se vydala otevřít. Ztuhla jsem a zůstala bez jakékoliv reakce stát.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 29. února 2012 v 16:03 | Reagovat

tak to je teda něco :-) skvěla kapitola :-)

to jsem zvědava jak bude Rose reagovat az se dozví pravdu :-)

2 Eva Eva | 29. února 2012 v 16:11 | Reagovat

Pááni tak to jsem fakt nečekala jo já jsem taky zvědavá jak Rose bude reagovat :)))

3 alyx alyx | 29. února 2012 v 16:18 | Reagovat

SKvěle píšeš. Jsem zvědavá, jak na to bude Rose reagovat. Už se těším na dakší kapitolu:-). Doufám, že bude co nejdřív:-).

4 terushka terushka | E-mail | 29. února 2012 v 16:29 | Reagovat

Oh, děláš si ze mě prču, Peggy? Janine je matka Melissy? Ty ty vo*e! :D :O To teda čumim. A nechápu, co to do Lissy vjelo. Nemám jí ráda, ani v knížce ne. A to se nejspíš nezmění...
Jsem napnutá na další kapitolu, nemůžu se dočkat další!!! Super :) Jak to děláš, že máš takový suprový nápady? Hm?

5 Peggy Peggy | 29. února 2012 v 16:37 | Reagovat

Jak říká Kisee mám prostě talent :D .. I když si to nemyslím.. J eto jen takový ... Nevím :D .. zaháním nudu ?:D ..Poslední dobou se nenudím, taknemám ani moc času psát :D .. Jinak ještě jsem se nedostala do fáze, kde Rose zjistí pravdu :D ..

6 Anéž Anéž | 29. února 2012 v 18:51 | Reagovat

No teda..to je úža .! :D
Ale přesně tenhle druh usekávání konce mě zabíjí...

7 Terez :) Terez :) | 29. února 2012 v 19:59 | Reagovat

Ty bláááááááho! :D tak to je maso! :D Lepší už to snad být ani nemůže! :D
A teď se ještě víc těším na další kapitolu! :) Peggy, máš úžasný nápady a ještě líp píšeš! :) :D

8 kamik kamik | 29. února 2012 v 20:48 | Reagovat

Skvělá povídka! :) nemůžu se dočkat, jak to dopadne ;)

9 viki viki | 29. února 2012 v 21:45 | Reagovat

Skvělé !

10 Peggy Peggy | 1. března 2012 v 8:50 | Reagovat

Co myslíte, že bude dál ?? :D .. Kdo stojí za dveřmi ?:D

11 terushka terushka | E-mail | 1. března 2012 v 14:38 | Reagovat

[10]: Robert Daškov! :D

12 Peggy Peggy | 1. března 2012 v 15:53 | Reagovat

[11]: Ne :D

13 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 1. března 2012 v 16:27 | Reagovat

a uz v povidce byl nebo ne ?

14 Peggy Peggy | 1. března 2012 v 17:04 | Reagovat

[13]: Ano:D

15 Algida Algida | 1. března 2012 v 17:56 | Reagovat

[14]: Jeva Belikovová?

16 terushka terushka | E-mail | 1. března 2012 v 18:10 | Reagovat

Tááááááák.... Viktor Daškov! :D

17 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 1. března 2012 v 18:24 | Reagovat

taky bych řekla že někdo z Belikovů:-)

18 Toccara Toccara | 1. března 2012 v 19:31 | Reagovat

Já že nějakej kruťáckej strigoj! :D

19 Peggy Peggy | 1. března 2012 v 20:12 | Reagovat

Ani jedno :D

20 Algida Algida | 1. března 2012 v 20:22 | Reagovat

[19]: jáj, Peggy ty nás napínáš :D

21 Algida Algida | 1. března 2012 v 20:23 | Reagovat

A nemůže to být Dimitrij?

22 Algida Algida | 1. března 2012 v 20:24 | Reagovat

Určitě Taša s Dimitrijem!

23 terushka terushka | E-mail | 1. března 2012 v 20:25 | Reagovat

Já to uhodnu! Si věřim! :D Bude to... Jill! xD

24 Algida Algida | 1. března 2012 v 20:28 | Reagovat

Peggy nechceš nám dát kapitolku už dneska?

25 Peggy Peggy | 1. března 2012 v 20:45 | Reagovat

[23]: Jojo :D ..

[24]: Nedám :D .. Maximálně úryvek :D .. Ale vy to vydržíte do zítra :))

26 terushka terushka | E-mail | 1. března 2012 v 20:48 | Reagovat

Há há há! Jo, děckááá, uhodla jsem to :DDDD *Vítěznej tanec* :DDDD Super!
Ne, nevydržíme, kurník.

27 Algida Algida | 1. března 2012 v 20:53 | Reagovat

[25]: Tak úryvek :D

28 LussyNda LussyNda | Web | 1. března 2012 v 21:21 | Reagovat

[25]: aspon ten uryvek by byl bezva :-)

29 beja beja | 2. března 2012 v 14:22 | Reagovat

je to dobre vymysleny ale myslim ze se stim nesrovnam :-) Rose uz mam proste zafixovanou jako jedinacka...:-)

30 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 2. března 2012 v 14:38 | Reagovat

V kolik tak bude další kapitolka ?? :-)

31 LussyNda LussyNda | Web | 2. března 2012 v 17:01 | Reagovat

bude dneska další kapitolka?

32 Algida Algida | 2. března 2012 v 23:01 | Reagovat

Tak co bude s tou kapitolkou? :( Celej den se těším....

33 Romitrij Romitrij | 31. ledna 2015 v 19:42 | Reagovat

No to si snad Janine dělá prdel ne?A Roberta,Viktora a Emilly Mastranovou zabít bez soudu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama