.

14.Kapitola – Spojenci

1. února 2012 v 19:41 | Peggy |  Konečně spolu

Tak další kapitola :)) ..Reakce ?? :D .. Možná jste to čekali :)) ..Ale , aby vás to neklamalo !! Viktor není ten spojenec u dvora.. Stojí za tím někdo jiný :)) .. A nebude to Dimitrij, kdo vymyslí plán a najde Rose :))

DALŠÍ KAPITOLA AŽ V NEDĚLI MILÁČCI !! :))
ALESPON BUDU MÍT VÍC ČASU NA PSANÍ :))


,,Pojď v klidu a nic se ti nestane."
,,Vy si radši nic nedovolujte a nic se vám nestane," zasmála jsem se.
,,Divoká, jak říkal," zasmál se ten jeden. Byl největší a měl vypracované tělo. Asi tomu velel.
,,Kdo co říkal?" Divila jsem se. ,,Nikam nejdu," zavrčela jsem. V tu chvíli začal boj.
Byli to jen lidé. Ovšem měli dobrou kondičku a výdrž. Vrhli se na mě hned čtyři. Byli dobří. Ale byli to pouze lidé. Vrhli se proti mně a snažili se mě obklíčit. Použila jsem starou dobrou taktiku jako z filmů. Skrčila se, podkopla nohy a místo toho, aby se vrhl na mě, vyřadil svého kamaráda.
Už byli jen tři. Dalšího jsem přehodila přes záda a asi mu vyrazila dech. Dalšímu jsem zlomila ruku. Schytala jsem pár facek a úderů do nohou, ale nic to nebylo. Strigojové mají nepopsatelně větší sílu. Tohle jsem skoro necítila.
Toho čtvrtého jsem vyřídila, tak jako ty předchozí, i když je pravda, že vydržel víc. Ale pak se mnou začal bojovat ten vůdce a bylo to na dýl. Byl hodně dobrý. Měl pořádnou sílu, ale byl o dost větší než já a to byla jeho nevýhoda, kterou se mi nepodařilo využít. Když jsem se vrhla proti němu, tak jsem dostala první dnešní pořádnou ránu. Rovnou do břicha. Padla jsem na zem a instinktivně se za něj chytla. Dostala jsem šílenou křeč a usnula jsem.

Probudila jsem se v pokoji bez oken. Svítilo tam jen malé světlo. Ležela jsem na měkké posteli, vedle které byl jen malý noční stolek. Začala jsem zkoumat dveře. Byly těžké, ocelové. Jak od trezoru. Kruci. Dostali mě lidi. Super.
Ucítila jsem známou nevolnost. Je tu někde strigoj. Strigoj, který otevřel moje dveře. Zaujala jsem bojovou pozici. A uvědomila si, že kromě bolesti nic jiného necítím. Pouto bylo pryč.
,,Pojd s námi," zasyčel ledovým hlasem. ,,Pán tě chce vidět."
,,Jakej zkurvenej idiot.."
,,Sklapni," přerušil mě. ,,Pojď, nebo dostaneš další ránu rovnou do břicha."
Věděli to. Ale jak? Musela jsem chránit své dítě. Nemohla jsem si dovolit další boj a možnou ránu do břicha. Chytila jsem se za něj a poslechla jsem ho. Bez dalších připomínek jsem šla chodbami. Šli se mnou tři a celou cestu mi bylo na zvracení. Měla jsem zvláštní pocit Dejavu. Tuhle chodbu už jsem někde viděla.
Před námi se objevily povědomé dveře z masivního tmavého dřeva. Vstoupili jsme do pracovny, kde seděl Viktor Daškov a po jeho boku stála jeho dcera, strigojka Natálie, společně s nějakým mužem.
,,Stínem políbená" vydechl ten muž.
,,Klid, Roberte," konejšil ho Viktor.
,,Co to má k čertu znamenat?" vyprskla jsem. Moje ovládání bylo pryč. Nikdo nebude ohrožovat moje dítě.
,,Těhotenství ti sluší," usmíval se Viktor. Jen jsem nechápavě zírala. Já sama to vím asi tři dny. Jak to ví on? ,,Za chvíli to budou tři měsíce."
,,Mně to sluší, ale ty vypadáš příšerně. Už máš připravenej hrob?" Natálie na mě začala syčet a Viktor jí uklidnil.
,,Tvé dítě bude výjmečné. Robert z něj cítí éter. Bude se nám hodit. Posaď se, musí tě bolet nohy," usmíval se na mě jako kdyby to bylo přátelské setkání.
,,Zas tak velký břicho nemám."
Stále jsme uvažovala, co se tu děje. Jak to mohli všechno vědět. A pak mi to došlo. Mají pouto. Robert používá éter a Viktor je stínem políbený. Vydechla jsem překvapením.
,,Už ti to došlo?" usmál se Viktor.
,,Máte pouto?" ujištovala jsem se.
,,Ano, můj bratr je uživatelem éteru. Divím se, že tvé dítě je v pořádku po takovém kopanci do břicha. Za to se ti omlouvám, neměli vám nijak ublížit. Vypadá to, že už teď má moc se samo léčit."
,,No jo, mám v sobě malý zázrak, který ty nedostaneš!"
,,Nikdy neříkej nikdy. Lissa mě odmítla vyléčit, ale už mě to tak netrápí. Pomůže mi tvé dítě a pomůže i zničit Lissu." U něj už mě nic nepřekvapí. Ze své dcery nechal udělat strigojku. To, že chce zničit svou neteř, protože ho nevyléčila mě nijak extra nezaskočilo.
,,Už sis vylil své staré nemocné srdce?" Rýpla jsem do něj podrážděně.
Posmutněl. Byl to jen další jeho herecký výkon. ,,Kdyby si někdo Vasilissu nevyžádal ani bych to neudělal. Ale je to dobrý obchod." Usmíval se vítězně. Věděl, že se začnu zajímat.
,,O co tady jde? Lissu nedostaneš!" vystartovala jsem po něm, ale Natálie mi vstoupila do cesty.
,,CO břicho?" zavrčela nebezpečně. Kruci všichni tady znají mojí slabost. To jediné mě nutí držet se dál. Moje dítě.
Viktor se mi jen vysmál do obličeje. ,,Máš všechno, co potřebuješ ve svém pokoji ? Chci aby jsi měla pohodlí, ale nechci riskovat, že utečeš."
,,V pokoji jo, ale v hlavě mi něco chybí a mozek to není!"
,,Nebudu riskovat, že tě Lissa najde. Potřebuju vás odděleně, takhle ji lehce dostanou pro své účely. Dostala jsi látku, která oslabí vaše pouto. Oslabí to všechny éterické pokusy. Ani ve snu tě nenajdou."
Jen jsem si odfrkla. ,,Natálie tě odvede zpátky do tvého pokoje. Brzo ti přinesou něco k jídlu."
,,Dávej si bacha, aby si na tobě nepochutnala tvá vlastní dcera!"

Lissa
Probudila mě šílená křeč v břiše. Byla jsem celá upocená a nevím proč.
Christian mě utěšoval.,,Byl to jen sen."
,,Ale mně se nic nezdálo," oponovala jsem nechápavě. Cítila jsem tu bolest a prázdno. Snažila jsem se nahmatat pouto s Rose, ale nic jsem necítila. Vypálila jsem z našeho pokoje do jejího a Christian mi byl v patách. Rose tam nebyla.
,,Co se děje, lásko?" ptal se mě starostlivě.
,,Něco se jí stalo."
Začala jsem brát schody po dvou a křičela po celém baráku. ,,Rose?" Nikde nikdo nebyl. Až na zahradě jsem uviděla Karolínu se Soňou a dětmi. ,,Neviděli jste Rose?"
,,Ne, ještě ani nevylezla z postele."
,,Ona v ní není."
O hodinu později už jsme seděli všichni v obýváku. Bolest břicha už mě přešla, ale Rose jsem stále necítila. Nevím, jak jsme se tam všichni vešli, ale byl tam každý. Celá Dimitrijova rodina. Sydney. Olena s Markem. Jen na Dimitrije se čekalo. To zajištovala Jeva.
,,Co se stalo?" vpálil do baráku Dimitrij.
,,Já nevím," vzlykla jsem.
Christian mu to celé přetlumočil a Dimitrij jen nervózně přecházel po obýváku. ,,To jste jí nemohli ohlídat?!"
,,Hele, na nás si nevylejvej svůj vztek! To ty jsi tu s ní měl být a podržet jí, ne od ní utíkat! Je to tvoje vina!" zpražila ho Soňa.
,,Ona mě podvedla! Je těhotná a já nejsem schopný zplodit dítě," oponoval.
Jeva na něj začala prskat rusky. Ruštinu docela ovládám a tak jsem rozuměla. Teda věděla jsem, o čem se baví. Jeva mu vysvětlovala, že je schopen zplodit dítě díky léčení éterem, které jsem prováděla po tom, co zůstal v jeskyni se strigoji. A že se nezachoval jako chlap.
Měla jsem toho plné zuby. Všichni na sebe řvali, ale nikdo neřešil, co je s Rose. Nahrnula jsem všechnu sílu éteru, co jsem měla a použila jí nátlakem.
,,Tak dost! Takhle jí nenajdeme."
Všem se roztříštili oči a tvářili se ublíženě. Nejhorší výraz měl Dimitrij. ,,Je to vážně moje chyba," zašeptal.
,,Tak jí naprav!"
Měla jsem vztek, ale největší na sebe. Měla jsem být víc s ní.
Dimitrij začal plánovat, co budeme dělat, až zjistíme, kde je. Neuměla jsem jí vlézt do hlavy, tak jako ona mně, ale dokázala jsem jí posílat myšlenky a ona se naučila odpovídat mi. Jenže to nešlo, když jsem pouto ani necítila.
Oksana mi půjčovala svojí energii, abych ho dokázala nahmatat, ale stále nic. Byla jsem z toho už zoufalá. Nejen já, všichni jsme byli jak na trní. Ostatní šli radši něco dělat, aby z toho nezešíleli. Stačilo, že to hrozí mně.
Christian po celou dobu seděl u mě a držel mě za ruku. Dodával mi sílu fyzickou a ani o tom pořádně nevěděl. Jen potichu seděl a držel mě. Věděl, že to je pro mě lepší než nějaký kecy o tom, že to bude dobré. A pak, když už jsem to vzdávala se objevilo z ničeho nic.
Ucítila jsem zatřepotání v mé hlavě a chytila se vlákna. ,,Mám to!" vykřikla jsem radostně, ale hned mě to přešlo.
Cítila jsem pouto a volala jsem, ale nedostávalo se mi odpovědi. ,,Neodpovídá mi. Je to jako by telefon na druhé straně byl hluchý," vzlykla jsem a spustila pláč. "Jsem slabá!"
,,Volal mi Abe."
Ani jsem si nevšimla, že Dimitrij odešel.
,,A?" vybídl ho Christian.
,,No kromě výhružek a nadávek slíbil, že sem někoho pošle. Má tu v Rusku plno posil, takže pojedou s námi. A Adrian se ji pokusí navštívit ve snu."
,,Takže nic nového. To samé řekl mě." Ozvala se Sydney.
Jen jsem poraženě kývla. Snad se Adrianovi podaří vlézt Rose do hlavy.

Dimitrij

Cítil jsem se příšerně. Provinile. Měl jsem v sobě obrovskou bolest a strach. Bál jsem se o ní a i o to dítě.
Zpočátku jsem ho nechtěl a nenáviděl jsem ho, protože jsem si myslel, že není moje. Vlastně stále nevím, co si o tom myslet po tom, co mě babička přesvědčuje o pravdivosti Rosiných slov. Když babička něco tvrdí je to vždy pravda.
Zachoval jsem se jak naprostý idiot. Přestal jsem se ovládat. Zachoval jsem se jak ona, když jsme byli ještě na akademii. Výbušný a naprosto zahleděný do sebe s přesvědčením, že můj názor a myšlení je správné.
Byl jsem bezmocný. Nemohli jsme udělat naprosto nic. Nebyla žádná stopa. Mohli jsme jen sedět a čekat až se Lisse podaří zachytit Rose, nebo až se ozve ten zpropadený Ivaškov.
Jestli se jí něco stane, nikdy si to neodpustím. Nikdo mi to tady neodpustí. Měl jsem tu zůstat a hlídat. Měl jsem to v popisu práce. Rose měla pravdu, mohl jsem jí tu ignorovat, ale měl jsem tu být.
Rose, kde je ti konec.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 terushka terushka | E-mail | 1. února 2012 v 19:50 | Reagovat

Konečně Dimitriji! Už si na to kápnul!
Neleze mu to do hlavy ale moc rychle...:D
Super kapča, dííííííky ti, Bože (Peggy) :D

2 LussyNda LussyNda | Web | 1. února 2012 v 19:58 | Reagovat

užasna kapitolka :D

3 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 1. února 2012 v 20:00 | Reagovat

NÁDHERA !!!!!!!!! :-)

4 Annie Asszony Annie Asszony | 1. února 2012 v 20:02 | Reagovat

ÁÁÁÁ no konečně :D To bude dlouhý absťák :D snad to vydržim :DDD Peggy miluju ty tvoje drogy(povídky) :DD

5 Šefík Šefík | 1. února 2012 v 20:09 | Reagovat

Aha...no tomu to docvaklo brzo....no mohlo mu to docvaknout později,ale tp nevadí :D :D

6 Peggy Peggy | 1. února 2012 v 20:11 | Reagovat

Nač to prodlužovat :D ..

7 Hayley Hayley | Web | 1. února 2012 v 20:23 | Reagovat

v po-pond-pondelok??*zhrozený výraz* a-a-al-ale ja v sobotu idem na týždeň preč:(((( ja to do ďalšej soboty nevydržím:) prosííííím nemohla by byť skôr? napr. v piatok večer?? lebo tam sa na net nedostanem:((( a ešte keď to takto skončilo... ááááááááááááááá*šteňací pohľad*

8 Hayley Hayley | Web | 1. února 2012 v 20:24 | Reagovat

[6]: súhlasím:))) a ináč dokonalá kapitola:)))

[1]: presne!:))

9 lena lena | 1. února 2012 v 20:29 | Reagovat

ááááááááááááááááááááá to bylo naprosto bombáááááááááááááááá děkuju že tahle kapitolka byla tak rychle:-D

10 lena lena | 1. února 2012 v 20:30 | Reagovat

mě nefungujou komenty:-(

11 lena lena | 1. února 2012 v 20:31 | Reagovat

hej, proč mi nefungujou komenty?

12 lena lena | 1. února 2012 v 20:53 | Reagovat

bombáááááááááááááááá

13 viki viki | 1. února 2012 v 20:55 | Reagovat

Moc pěkný díl ! Do pondělka je ale daleko ! Nechtěla by sis to rozmyslet ?

14 viki viki | 1. února 2012 v 20:57 | Reagovat

Moc pěkný díl ! Do pondělka je ale daleko, nechtěla by sis to ještě rozmyslet ???

15 Illyria Illyria | 1. února 2012 v 21:30 | Reagovat

Už mu to konečně došlo hošánkovi. Ale že mu to trvalo. Choval se ale fakt hnusně. Doufám že mu to Rose hnedtak nedpustí. Už se těším na pondělí.

16 Lunar Lunar | E-mail | Web | 1. února 2012 v 22:08 | Reagovat

To bude drsné 8-) nenapínaj nás moc dlho !!!!!

17 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | 1. února 2012 v 22:31 | Reagovat

Jsem sice nadšená, že jsi nám sem dala další kapitolku už dneska, ale teď čekat do pondělka? To je týrání...Prosííím, smiluj se a dej nám další dřív, třeba v pátek nebo v sobotu, pondělí je za moc dlouho. Moc prosím

18 Cassi Cassi | 1. února 2012 v 22:32 | Reagovat

Děkuju, je to super...Jsem zvědavá jak Rose najdou

19 Cassi Cassi | E-mail | 1. února 2012 v 22:32 | Reagovat

Děkuju, je to super, ale škoda že další bude až v pondělí...

20 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 1. února 2012 v 22:34 | Reagovat

:-)

21 lena lena | 1. února 2012 v 23:16 | Reagovat

bombááááááááááááááááááááá

22 viki viki | 1. února 2012 v 23:37 | Reagovat

Bylo to úžasné ! Děkuji moc !

23 jana jana | 1. února 2012 v 23:42 | Reagovat

Skvělé ! Píšeš fantasticky !

24 viki viki | 1. února 2012 v 23:47 | Reagovat

Skvělé !

25 LussyNda LussyNda | Web | 2. února 2012 v 0:08 | Reagovat

tak mě napadlo jestli jí nahodou nenajde nějaka nova postava třeba někdo z její minulosti a nebo ta Dimitrijova bývalka když už si řikala že by tam po 14 kapitole mela být.

26 viki viki | 2. února 2012 v 7:48 | Reagovat

Úžasné !

27 viki viki | 2. února 2012 v 7:51 | Reagovat

Děvčata nějak blbne psaní komentářů ! Včera jsem se snažila napsat komentář k tomuto dílku a vůbec to nešlo a dneska jsou taky problémy ( nakonec se mi to teda povedlo ),kapitola byla skvělá !

28 lena lena | 2. února 2012 v 10:29 | Reagovat

bombáááááááááááááááá

29 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 10:51 | Reagovat

Holky je mi líto, ale vážně bude až v pondělí :))) Budete to muset přečkat , kdyžtak poprosím kisee, aby vybrala nějakou pasáž z další kapitolky:)) A Dimitrijova bývalka se tam neobjeví!! To jsme nenapsala :)) Objeví se nová postava, ale ona to nebude.. A ta nová postava ani nezachrání Rose :))

30 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 10:52 | Reagovat

A děkuji za chválu :))

31 LussyNda LussyNda | Web | 2. února 2012 v 10:54 | Reagovat

hm to by mě ale teda vopravdu zajimalo kdo jí teda zachrání ... nebude to tak že nakonec uteče sama ...

32 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 11:00 | Reagovat

nebude :D zachrání jí skupinka lidí,které znáte moc dobře :D

33 LussyNda LussyNda | Web | 2. února 2012 v 11:04 | Reagovat

lidi jako lidi a nebo Lissa a spol?:D

34 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 11:16 | Reagovat

Lissa a spol ,ale pouto to nebude :)

35 LussyNda LussyNda | Web | 2. února 2012 v 11:25 | Reagovat

tak to bude teda ted zajimavý čekat na další kapitolku az to ponděli :-) nešlo by to třebas v neděli večer když už?

36 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 11:30 | Reagovat

FAJN !! Ale víc už nesvolím !! :D

37 viki viki | 2. února 2012 v 12:05 | Reagovat

Jsem ráda, že už fungují komentáře, protože nechci aby sis myslela, že se nám povídka nelíbí ! Jo... a neděle by byla bezva !!!!!

38 LussyNda LussyNda | Web | 2. února 2012 v 12:55 | Reagovat

[36]: už se nemůžu dočkat a díky :-)

[34]: hele nebude to mít to že ji najde pravě Lissa něco společného s Rosinym dítětem? když by taky mělo používat éter?

39 jana jana | 2. února 2012 v 14:26 | Reagovat

[38]: No děťátko by to asi mohlo být... určitě má nějaké schopnosti !

40 Terez :) Terez :) | 2. února 2012 v 15:53 | Reagovat

Super kapitola! :) těším se na další! :)

41 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 15:56 | Reagovat

Nemůžu to moc vysvětlovat jakmile řeknu něco tak vám to dojde :D . takže .. nechte se překvapitr .))

42 LussyNda LussyNda | Web | 2. února 2012 v 16:33 | Reagovat

to chápu ale ono je to trošku potíž stím to do te neděle vydržet :-)

43 Leny Salvatore Leny Salvatore | 2. února 2012 v 18:49 | Reagovat

Tak jsem přemýšlela, jak vlastně může mít Dimitrij s Rose dítě, říká, že je neplodný, ale on je plodný, akorát jen s Morojkami, jen nemohl mít dítě s Rose :D

44 Leny Salvatore Leny Salvatore | 2. února 2012 v 18:52 | Reagovat

[43]: Nebo takhle, je tam psáno
Jeva mu vysvětlovala, že je schopen zplodit dítě díky léčení éterem, které jsem prováděla po tom, co zůstal v jeskyni se strigoji.

To chápu, jen jsem přemýšlela, že Dimitrij teoreticky mohl mít děti i předtím, akorát by musel mít Morojku, tudíž plodný byl, ne? :D

45 Effy Effy | Web | 2. února 2012 v 20:18 | Reagovat

Bomba :)

46 Effy Effy | Web | 2. února 2012 v 23:12 | Reagovat

Super...:) Ten nápad s tím dítětem je dobrej! Líbí se mi, jak tam jsou části podle každé osoby.

47 Peggy Peggy | 2. února 2012 v 23:14 | Reagovat

[43]: Přesný popis se dozvíte asi v 16.kapitole:)) Já si nejsem te djistá jak to tam je s plodností dhampýrů, ale snad jen morojové mohou mít dítě at už s Dhampýrkami nebo morojkami ne ??:)

48 LussyNda LussyNda | Web | 3. února 2012 v 0:00 | Reagovat

[47]: jj morojove můžou mít děti snad ze všemi

49 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 3. února 2012 v 9:55 | Reagovat

to jo :-D

50 Peggy Peggy | 3. února 2012 v 10:41 | Reagovat

[48]:no ono je ot jedno :D hlavní je že dhampýr s dhampýrem nemůže, kromě rose a dimky :D

51 LussyNda LussyNda | Web | 3. února 2012 v 11:22 | Reagovat

jo to je fakt :-)

52 LussyNda LussyNda | Web | 4. února 2012 v 9:53 | Reagovat

ahojky :-) tak jak jdou další povídky :-)

53 Mary Mary | 4. února 2012 v 13:42 | Reagovat

Ahojky, asi tě ani nemusím zkoušet přemlouvat o to, jestli kapitolku nedáš na blog už dneska, co? :D Nakonec jsme nejeli na hory, takže se doma strašně nudím! Moc by mi pomohla nová kapitolka! :D
PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM!

54 gigi gigi | 4. února 2012 v 18:51 | Reagovat

Já bych taky hrozně moc chtěla novou kapitolku.Prosím!!!! :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama