.

Tajemná noc

23. ledna 2012 v 20:52 | Kissofdark |  Jednorázové FF


TATO POVÍDKA SE ZŮČASTNILA SOUTĚŽE Č.1 !!


Victor Francé, syn hraběte z GoodWillu, stál na chladné kamenné chodbě. Přes velké gotické okno sledoval přijíždějící kočáry na nádvoří. Z myšlenek ho vyrušil sluha:
"Omlouvám se pane, ale Váš otec Vás již očekává ve Velkém sále."
Victor pokývne hlavou a odvrátí svou tvář od pochmurného okna. Volně vykročí mírně osvětlenou chodbou za jádrem hudby.


Parket byl pln tančících párů. Dámy měli překrásné šaty, načesané vlasy a šperky všech barev a velikostí. Někteří páni vypadali spíše jako lokajové než-li baroni a hrabata.

Victor stál u mramorového sloupu a pozvedl číši vína ke rtům. Jedna z dam v blankytně modrých šatech s volánky na něj pohlédla a přistoupila k němu:
"Vyhledáváte svou budoucí ženu, bratránku?" Podávaje mu svou hebkou ruku.
Victor se ukloní a lehce políbí hřbet dívčiny ruky, "Marione, znáte můj názor na tyto události i na ženění.", řekne s ironií v hlase a dál se rozhlíží po místnosti. Jeho smysly zbystří, když uvidí krásnou dívku tančit s takovou lehkostí. Její dlouhé kaštanové vlasy se vlní v rytmu hudby.

Mladá brunetka ucítila jeho pohled a upřela na něj své zeleno-modré oči, pousmála se. Victor byl ztracen. Jako očarovaný k ní přistoupil. Tvář měla sněhově bílou a rty krvavě rudé. Červené šaty s černými krajkami obepínaly její tělo a tmavý šperk se ztrácel v utáhlém korzetu. Victor Francé neviděl krásnější a svůdnější dívku. Uklonil se a nabídl ji své rámě.
"Nepůjdeme se projít do zahrad?"
Dívka se usmála a podala mu svou studenou ruku.

Společně prošli Velkým sálem na balkón. Po kamenných schodech sestoupili do překrásné zahrady s fontánou a altánkem.
"Neznáme se?" tázal se Victor.
"Pochybuji", zazněl její sladký hlas, "můj rod je velice starý a obýval mnoho částí světa. V této zemi jsem pouze krátce."
"Přál bych si Vás poznati více."
"Jste si tím tak jist, pane?" ironizuje dívka s úsměvem na tváři.
"Život bych za Vás dal."

Krásná dívka se zadívá do mužových očí. Vycení své bílé tesáky zpoza rudých rtů a zakousne se do krku mladého Victora. Pije jeho sladkou horkou krev, kterou slyšela proudit v jeho žilách od té doby, co vešel do sálu. Pije pomalu. Vychutnává si každou kapku, zatímco jí Victor pomalu slábne pod rukama. Mohla by ho vysát do sucha. Mohla by ho zabít. Nemůže ho přeci zabít. Jeho ne. Odtrhne se od jeho zkrvaveného krku a dá mu poslední horký polibek než zmizí ve tmě zahrady…..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama