.

Recenze Eldest

4. ledna 2012 v 13:58 | Kisee |  Recenze knih

Druhý díl Odkazu Dračích jezdců. Recenzi na díl první naleznete zde a informace o autorovi zde.

Informace z www.fragment.cz:

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz.

Moje hodnocení:

Když jsem natěšeně brala do ruky druhý díl Odkazu Dračích jezdců, očekávala jsem volnější začátek spojený s oslavami spojenými s vítězstvím nad Stínem. Byla jsem ale docela mile překvapená, že nás hned na začátku čekal velký boj, kde byl unesen Murtagh. Nikdo nevěří tomu, že by přežil. A Eragon si během celé knihy uvědomuje, že sice porazil Stína a spousta lidí si ho za to váží, ale že to není všechno. Ještě je toho spousty, co se musí učit a jeho výcviku se mají ujmout elfové, kam se společně se Safirou a elfkou Aryou vydávají. I když jsem zpočátku byla nadšená, že Eragon není další knihou o složité lásce, byla jsem mile překvapena Eragonovou snahou získat Aryu.
Seznamujeme se však i s dalšími postavami. Jednou z nich je Ažihadova dcera Nasauda, která vede bitvu proti Galbatorixově armádě. Také se více přiblížíme Roranovi, který byl v prvním díle tak trošku odstrčený. Bojoval proti zajetí a snažil se vysvobodit lásku Katrinu ze spárů nepřítele.

Líbí se mi myšlenky hlavního hrdiny, převážně mě zaujalo jeho uvažování hned na začátku, když procházel mezi mrtvými, kdy vzpomínal, jak by v této situaci reagoval, když byl mladší a nezkušenější. Svým způsobem mu bylo na nic z toho, že se obrnil a nesesypal se.

Moc mě potěšilo, že tento díl byl méně o cestování a že se postavy vyvinuly. Radost mi udělaly popisy pocitů, které mi v prvním díle možná trošku chyběly.

Skvěle mi sedlo vypravování více dějových linií, protože se mi ještě víc než hlavní hrdina líbila vůdkyně Nasauda, která je sice trošku tvrdohlavá, ale také naprosto oddaná svému lidu.

Druhý díl Odkazu Dračích jezdců pro mě byl milým překvapením a těším se na pokračování, na které v nejbližší době můžete očekávat recenzi.

Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji nakladatelství Fragment, kde si můžete knihu zakoupit. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama