.

Poslední zavytí - 6.kapitola

31. ledna 2012 v 10:18 | Lusyfika |  Poslední zavytí
Vím, že je tahle kapitolka dost krátká, ale jde o to, že je to jen přechod. :)

Nizozemsko o rok později….

Venku je zima. Po zemi se plazí krutý mráz, přesto že jsem ve vnitrozemí. Procházím se ulicí města jménem Delfzijl. Je to větší město poblíž moře. Lidé se mě prohlíží, drží se ode mě dál, protože jsem vlk. Lidé se vlku obávají, vždycky to tak bylo. Co člověk nedokáže pochopit, to prostě zničí. Už se toulám rok po světě. Viděla jsem leccos. Opilé bezdomovce řvoucí, jak je svět nespravedlivý. Pak jsou tu i ty šťastné rodinky s dětmi pobíhajícími po zahradě. Jednou jsem potkala dívku, s kterou jsem cítila jakési spříznění. Kdykoli jsem se na ni podívala, vzpomněla jsem si na sebe. Na dobu, kdy jsem byla šťastná. Měla jsem všechno, na čem mi záleželo. Rodina a přátelé. Teď jsem přišla o všechno. Cítím se tak … ztracená. Od té doby, co jsem opustila školu, jde vše z kopce. Je mi 17 a jsem bez peněz. Ve svém volném čase si vydělávám v jednom fastfoodu jako prodavačka. A když mi ani tahle práce neposkytne dost peněz, živím se jako každý normální vlk. Díky své bílé barvě si lidé často myslí, že jsem Německý ovčák a někdy mi dají i něco k jídlu. Měli mě jen za hodného pejska, ale tím jsem rozhodně nebyla. Zabila jsem spousty lovců. Každému lovci, kterého jsem potkala, jsem rozpárala hrdlo. Doufala jsem, že pohled na to, jak jim z těla vyprchává život, mi přinese nějaké uspokojení nebo klid. Ale to se nestalo. Moje touha po pomstě mě táhne hlouběji a hlouběji. Už není cesty zpět. Vztekle jsem zavrčela. Cítím se neschopná. Slíbila jsem si, že je pomstím, ale to se mi stále nepodařilo. Dokud nezabiju všechny lovce, tak nebudu mít klid. Jak dlouho to bude ještě trvat? Jak dlouho budu ještě takhle žít?

Šla jsem temnou uličkou. V noci vypadá velmi strašidelně. Ale já se nebojím absolutně ničeho. Nemám, co bych mohla ztratit.

Z mých myšlenek mě vytáhl jakýsi šramot. Otočila jsem se a zahlédla stín. Přede mnou stál muž. V té hrozné tmě jsem mu neviděla do obličeje. Vzpomněla jsem si na den, kdy jsem byla sama v lese a viděla lovce. Tenkrát jsem z něj cítila hrozně temnou auru a bála se ho. Myslím, že se jmenoval Gerald, ale ono je to stejně jedno, protože tenhle muž nebyl on. Poznala bych to.

Zahlédla jsem předmět, který svíral v ruce. Vypadal jako… puška. Zareagovala jsem výhružným zavrčením. Ten muž se ale nezlekl. Nebál se mě ani trochu. To je špatné znamení. Mohl by to být lovec?

Vyrazila jsem vpřed a on vystřelil. Vyhla jsem se jeho střele a zamířila k němu. Vystřelil zas. Po druhé střele jsem si uvědomila, že to nejsou náboje, ale uspávací šipky. Takže to nemůže být lovec, ti rovnou zabíjejí. Rozhodla jsem se, že přinutím toho chlapa vylézt ze stínů.

Ustoupila jsem. Muž mě začal pronásledovat přesně, jak jsem očekávala. Pořád jsem mu však neviděla do tváře. Daleko přede mnou stála pouliční lampa. Stále vyhýbajíc se střelám jsem mířila k ní. Ne, nenechám se od něj porazit.

Vrhla jsem se pod oranžové světlo lampy. Kolem mě prolétával noční hmyz, který byl zlákán vábivým světlem. Stála jsem a vyčkávala. Vyčkávala, až spatřím tvář člověka, kterého připravím o život. Vešel na světlo. Byla jsem připravená mu prokousnout hrdlo, ale pak jsem ztuhla. Přede mnou stál Logan. Určitě nepoznal, že jsem to já, ale musel vědět, že já jsem ten vlk co jej napadl a zničil mu před rokem kameru. Tentokrát jsem měla takový pocit, že ví, že nejsem jen obyčejný vlk. Zamířil na mě puškou a já se nedokázala ani pohnout. Svýma jantarovýma očima jsem pozorovala jeho tvář. Byl stejně hezký jako před rokem. Možná i víc.

Vystřelil. Ucítila jsem malé zaštípnutí a pak se mi začalo chtít spát. Oddala jsem se spánku, který na mě posléze dolehl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terez :) Terez :) | 31. ledna 2012 v 18:45 | Reagovat

Skvělá kapitola! :)
Dalšííííí, dalšíí, dalšííí! :D

2 Peggy Peggy | 31. ledna 2012 v 20:36 | Reagovat

Bomba :)

3 síma síma | 2. února 2012 v 18:07 | Reagovat

pokračování!!! :D super..líbí sse mi to čím dál víc :)

4 lucia-night lucia-night | Web | 3. února 2012 v 11:54 | Reagovat

wooow... úžasná kapitola, som zvedavá že ako to bude pokračovať... prosím čo najskôr ďaľšiu. :D :D

5 Ëliis Ëliis | 3. února 2012 v 12:48 | Reagovat

Supeer :)
rychle další kapitolu, je to úžasné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama