.

O co jde v projektu "Knihy v mých myšlenkách?"

12. ledna 2012 v 15:46 | Kisee |  Knihy v mých myšlenkách od Abbys


Určitě jste si všimly, že jsem se vrhla i do tohoto projektu. Jelikož ale nejsem moc dobrá ve vysvětlování, o co jde, podívejte se SEM, kde to vysvětlila Abyss - abyss-mystery.blog.cz, která je tvůrcem tohoto nápadu:-).

Tady je takové malé šestero, kterým se budeme v tomto projektu řídit (spíš kopíruji těm, kteří nečetli článek u Abyss)

OTÁZKY (DŮVODY) K ZAMYŠLENÍ
Jak již z názvu vyplývá, půjde nám o to, se nad námi přečtenou knihou zamyslet, k tomu nám skvěle poslouží naše šestero:

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
+ (od minulého ročníku nově) se pokuste ještě knihu ohodnotit pomocí nějakého měřítka, můžete hvězdičkovat (jedna hvězdička nejméně a pět nejvíce) nebo číslovat a procentovat (1/10 - 10/10 či 1% až 100%)
Takže když to shrneme, budu se pravidelně snažit přispívat do tohoto projektu. A moje příspěvky najdete v této rubrice. Opět chci napsat, že kdyby chtěl někdo uveřejnit svůj příspěvek tady na blogu, stačí ho poslat na speak-to-me@seznam.cz a my ho rády uveřejníme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama