.

10.kapitola – nová rodina

28. ledna 2012 v 12:08 | Peggy |  Konečně spolu
Tak a máte tu další kapitolku :))) A oblíbenou babičku Jevu :D

Dveře se otevřely a vyběhla v nich paní tak ve středním věku. Hodně podobná Dimitrijovi. Hádala jsem ,že to bude Dimitrijova matka Olena. S úsměvem mu skočila kolem krku a že jí to muselo stát hodně námahy.
,,Dimko!" něco si říkali rusky,stále v objetí a nás si nevšímali. Měla jsem z toho hřejivý pocit. Vidět takhle Dimitrije se svou matkou. Neviděla ho takovou dobu. Kéž by mě i má matka takhle vítala,pomyslela jsem si sarkasticky.
,,Cítím se tu na víc." Poslala mi Liss Myšlenkou. Přikývla jsem na souhlas a dál sledovala toto rodinné setkání.
U dveří se objevila další žena,o dost starší. Připomínala mi ježibabu z mrazíka. Nebyla tak ošklivá,ale vypadala dost přísně až mi naháněla hrůzu. Dimitrije spražila pohledem. Žádné obějetí ani úsměv. Vypadala dost naštvaně. Podívala se na mě!
,,Roza?" zeptala se. Jak kruci věděla mé jméno.
,,Da." Odpověděl jí Dimitirj a přitáhl si mě k sobě.
,,Oh,Rose! Jsem to ,ale nevychovaná ani jsem si tě nevšimla." Objala mě s úsměvem Dimitrijova matka. Byla jsem docela zaskočená takovou reakcí ,ale objetí jsem jí oplatila. ,, Jsem ráda ,že tě poznávám! Jsem Olena.A tohle je Dimitrijova babička Jeva." Ukázala na starší paní.
,,Umím se představit sama!" vyprskla nepříjemně Jeva silným Ruským přízvukem. Hádala jsem ,že moc často anglicky neumí. Bylo to snad vůči mě, ta nepříjemnost?
,,Také vás ráda poznávám." Řekla jsem upřímě s radostí. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Třeba mě mohli kopnout do zadku a namířit rovnou zpátky do auta. Nebo mě tam rovnou odnést,posadit,zapásat a poslat z kopce.
,,Pojdte dál! Nestůjte mezi dveřmi."
Bylo to tam útulné,starodávné,ale přesto moderní. Vše zařízeno v teplých barvách hnědé,zlaté, červené. Nic agresivního nebo depresivního. Opět jsem pomyslela na to, jak Dimitrij dokázal odejít. Řinulo se teplo z rodinného krbu a vůně z kuchyně. Po té vůni jsme dostala hlad. Olena nám pokynula,abychom se usadili v obýváku než se dopeče kuře,zatímco babča Jeva někam odešla doufala jsem ,že to nenín kvůli mé přítomnosti.
,,Takže," vstoupila Olena do obývacího pokoje. Všichni jsme jen tiše seděli a prohlíželi si náš dočasný domov. ,,Chovejte se jako doma. Vy musíte být princezna Vasilissa.Já jsem Olena."
,,Prosím říkejte mi Lissa." Usmála se liss a přivítala se s paní domu. ,, A tohle je můj snoubenec Christian Ozera."
,,Kde jsou všichni?" zeptal se Dimitrij.
,,Každý má nějaký úkol,aby jste se měli jako ve škatulce. Měli by dorazit ,co nejdříve. Mimochodem večer je sešlost na vaší počest. Malý táborák."
Vše probíhalo klidně. Po jídle jsme si všichni šli vybalit do svých pokojů. Měla jsem společný pokoj s Dimitrijem a Liss měla pokoj s Christianem. Sydney odjela ještě před obědem a domluvila se s Dimitrijem ,že budou v kontaktu.
Po celý den se dveře od našeho pokoje nezavřely . Stále k nám chodili Dimitrijovo příbuzní, aby se s ním přivítali a aby poznali mě. Byla jsem překvapená jejich reakcemi. Každá byla něčím zvláštní,ale žádná nebyla záporná. Všichni mě přivítali s úsměvem a láskou. Byli ke mně otevření a milý. Bylo mi z toho do pláče. Byla jsem z toho přecitlivělá.
Navečer jsem sebou plácla do postele a nechala jsem to na sebe padnout. Dimitrij si někam odskočil a Liss s Christianem se šli nakrmit s Karolínou k nějaké morojce. Ujistili mě ,že není nutné abych chodila s nimi a abych si odpočinula. Místo odpočinku jsme se ,ale rozplakala. Přišlo to tak náhle a nešlo to zastavit,ani nevím proč jsem plakala.
,,Rose? Proč pláčeš?" ptal se mě Dimitrij už po několikáté od doby ,co se vrátil. Kde se ty ztracený slzy berou? Jen sem popotáhla. ,,Rose urazil tě někdo? Nebo se ti tu nelíbí?" Nechtěla jsem přiznat proč brečím a tak jsem byla dál potichu. ,,Rozo," vydechl Dimitrij,chytil mě za bradu abych se mu podívala do očí. .,Děsíš mě. Přivádí mě to k šílenství,řekni mi co se děje. " umlčel se a dal mi čas,ale nic. ,,Prosím."
,,Nic se neděje."
,,A proto brečíš?"
,,Já jsem to prostě jen nečekala." Odmlčela jsem se a utřídila si myšlenky ,abych neřekla nějakou hloupost. ,, Je tu tolik druhů lásky. Všichni mě s ní zahltili a já to prostě nečekala. Nečekala jsem ,že mě přijmou tak kladně. A trápí mě,že s mojí matkou to takhle nešlo." Dostala sem ze sebe konečně. V mém hlase byla slyšet panika. ,,Budu v pořádku." Postavila jsem se a utřela si slzy. ,, Je to určitě éterem."
,,Zvládneme to společně.Objal mě Dimitrij." Lehce mě políbil. Ucítila jsem známou jiskru a vše zapadlo do sebe. Byla jsem zase doma. Klidná , v silných mužských pažích,pod ochranou.
,,Měli bychom se připravit na táborák ne?" usmála jsem se natěšeně a zavřela se do koupelny. Potřebovala jsem to ze sebe všechno smýt horkou sprchou.
Naštěstí to byl jen táborák a ty jsou doufám všude stejné. Proto jsem si na sebe natáhla kalhoty, triko a koženou bundu, kterou mám už od doby, co jsme byly s Liss na útěku. Od té doby se moje postava nijak nezměnila a tu bundu mám ráda. Našla jsem jí nedávno vespod skříně, úplně jsem na ní zapoměla.
Když jsem vyšla z pokoje, byly slyšet zvuky zábavy a konverzací. Šla jsem na zahradu, kde byla snad celá vesnice. Netušila jsem, kde se tu vzalo tolik lidí, ale hledala jsem jen jediného.
Dimitrij vyšel z davu a šel rovnou ke mně. Liss s Christianem už se tu tak nějak porozhlédli a seznámili, mě začal seznamovat až Dimitrij.
Musel mi většinu překládat, moc Rusky jsem neuměla, jen takové ty základy. Za to Liss rusky docela válela a Christian jí stál po boku.
Zůstali jsme všichni stát u Oksany a Marka, což byl pár morojka - dhampýr. Oksana je uživatelkou éteru. Je to vysoká, blonďatá morojka. Není královská, ale přijde mi velmi moudrá. Marek je stínem políbený dhampýr tak jako já. Žije spolu s Oksanou tady v Baje. Tak jako mně Liss, i Oksana zachránila Marka před smrtí.
Oksana uměla nabíjet sříbro éterem, používat nátlak, nebo vlézt někomu do hlavy a manipulovat s ním. Není pro to rozumné vysvětlení. Vysvětlila mi to tak, že vleze někomu do hlavy a je to jako by vypla jeho mozek a nasadila tam svůj. S Liss se budou navzájem učit po dobu ,co tu budeme. Liss a Christian se k nim také budou chodit krmit.
,,Jakto, že jsi mi o nich neřekl?" obvinila jsem Dimitrije.
,,Nechceme, aby o nás moc lidí vědělo. Dimitrij kdysi slíbil, že o našem poutu nikomu neřekne a on sliby plní," zastal se ho Mark.
Byla čím dál větší zima i přesto, že jsem vypila docela dost tý jejich zpropadený Ruský vodky. Měla jsem pocit, že mám sežehnutý celý krk, ale každý si se mnou chtěl připít a seznámit se, takže jsem nemohla odmítnout. A přiznat, že už nemůžu? Nikdy. Když jsem si zapínala bundu, zjistila jsem, že je trochu těsnější.
,,Zatracený tréninky," sykla jsem.
,,Co se děje?" zeptal se Dimitrij.
,,Nic miláčku, jen bych měla začít zase něco dělat, jinak ze mě budeš mít boubelku," usmála jsem se na něj a zaběhla jsem si do domu pro mikinu.
,,Neměla bys tolik pít," řekla mi Jeva káravě, zrovna když jsem odcházela zpátky na zahradu. Viděla jsem jí poprvé od příjezdu.
,,Proč ne?" zeptala jsem se nechápavě. Asi netušila, jak bravurně zvládám kocovinu.
,,Je to nezodpovědné."
Jen jsem na ní zírala. Má to snad v hlavě pomatený nebo co? Upřímě, od doby, co jsme přijeli, jsme nechápala ani jednu větu, co řekla. A že jich moc nebylo.
Když jsem se vrátila ven všichni seděli v hloučku u ohně a pojídali maso. Vydupali si, abychom s Dimitrijem vyprávěli naše zážitky v bojích i nebojích, ale hlavně všechny zajímalo to, jak jsme se dali dohromady. Přenechala jsem to radši Dimitrijovi.
,,Byl jsem pověřen na speciální úkol," začal.,, Měl jsem najít morojku a dhampýrku, které spolu utekly ze školy. Studoval jsem pečlivě jejich složky a sledoval jsem okolní města, abych zachytil něco, co se lidem nepodobá. Když jsem je konečně našel, snažily se utéct, ale obklíčili jsme je a tak proti mně začala Rose bojovat." Začal se smát a já s ním. Co jsem si k čertu myslela? Že porazím takovou horu svalů?
Všechno říkal s takovou vášní a něhou, že mi srdce málem vyskočilo z hrudního koše. Celou tu dobu jsem ho pozorovala, jak to zapáleně vypráví. Sledovala jsem ty jiskry v jeho očích, které se odrážely od ohně. Byl dokonalý. Je pravda,vže jsem neměla daleko k tomu abych
doopravdy začala slintat nad jeho krásou, což bylo způsobeno hlavně tou vodkou. Pořád jsem nechápala a nevěřila, jak jsem ho mohla získat.
Sešlost skončila až k ránu, kdy už jsem nebyla schopná dojít do postele po svých a tak mě Dimitrij musel odnést.
,,Přehnala jsi to. Ráno ti bude pěkně zle," poučoval mě jakoby mi to už dávno nedošlo.
,,Hele," posadila jsem se a ukázala na něj prstem. ,,Soudruhu," škyt. ,,Už jsem pila vodku." Škyt. Škyt.. A několikrát škyt.
Dimitrij se rozesmál na celý pokoj. ,,Ale ne Ruskou. Spi, lásko."
Políbil mě na čelo a odešel do koupelny. Nevím, kdy se z ní vátil, usnula jsem skoro hned, jak se otočil.
Probudila mě děsná nevolnost. Nejradši bych zůstala v posteli celý den, ale Dimitrij tu nebyl a já byla zvědavá, kam zase odešel. Jakmile jsme se zvedla z postele, běžela jsem k záchodu. Zvracet. Jak překvapivé.
,,Zatracená vodka."
Vlezla jsem si do sprchy a doufala,že se mi udělá lépe. Oblečená jsem sešla dolů do kuchyně, odkud se řinula vůně. Málem mě trefil šlak. Dimitrij pekl s Olenou chleba.
,,Dobré ráno," pozdravila mě. ,,Připravila jsem ti česnečku. Dimitrij říkal,že jí budeš potřebovat."
,,A ty jí nepotřebuješ?" rýpla jsem si do něj.
,,Já jsem na ruskou vodku zvyklý, Rose," usmál se a přešel ke mně. ,,Jak je ti?" Mohla bych předstírat, že jsem v pohodě, ale stejně by mi to asi nesežral.
,,Mizerně," přiznala jsem místo toho potupně.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 28. ledna 2012 v 12:37 | Reagovat

moc pekna kapitolka :-) vážně by mě zajímalo jak budou všichni reagovat az se dozví ze je Rose těhotna :-) hlavně Dimitrij z toho bude asi pěkně vedle ...

Ale od Jevy jsem tedy čekala daleko horší reakci ale takhle je to super :-)

2 Peggy Peggy | 28. ledna 2012 v 12:48 | Reagovat

[1]:No celá rodina normálně,ale co teprve Dimitrij to budete koukat :D:D .. A reakce Jevy pochopíte .. Ví toho hodně ,co se stane :D

3 LussyNda LussyNda | Web | 28. ledna 2012 v 13:03 | Reagovat

[2]: jo tak to už jsem si taky všimla z toho co prohlásila když si šla Rose pro mikinu? :-)

myslim, že při nejmenším to Dimitrij nerozdejchá až tak snadno a jestli se pak do toho objeví strigojové tak jsem velice zvědava na tu reakci, kterou bude mít až se Rose pustí do boje :-) Když se vždycky bez hlavě žene do nebezpečí

4 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 28. ledna 2012 v 13:15 | Reagovat

moc nadhera :D prosim te kdy sem das dalsi kapitolku nemuzu se dockst az se dozvi ze Rose je těhotná :-D

5 Peggy Peggy | 28. ledna 2012 v 13:26 | Reagovat

[3]: Ano přesně tak :D .. A reakci Dimitrije uvidíte myslím až kolem 13nebo 14 kapitoly sem to napsala :))

[4]: Uvidíme jak moc nedočkavý budete :D

6 LussyNda LussyNda | Web | 28. ledna 2012 v 13:35 | Reagovat

[5]: až? :D no tak to bude do té doby zajimave tedy :-)

no mě by nevadila další kapitolka ještě dneska kdyby to šlo :-) když už si to tak zajimavě nakousla :-) docela sem zvedava co bude Jeva dal vyvádět :D

7 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 28. ledna 2012 v 13:41 | Reagovat

[6]: já chci taky další kapitolku jeste dneska prosim prosim :D

8 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 28. ledna 2012 v 13:42 | Reagovat

a v kolikaty kapitolce zjisti Rose ze je tehotna ??

9 LussyNda LussyNda | Web | 28. ledna 2012 v 14:12 | Reagovat

[8]: jo to je dobrej dotaz :-)

10 andy andy | 28. ledna 2012 v 14:16 | Reagovat

úžasná kapitolka ! :D

11 Peggy Peggy | 28. ledna 2012 v 14:29 | Reagovat

V pondělí píšu důležitej test 4hodinovej ,takže jestli z toho budu mít dobrej pocit dostanete kapitolku v pondělí :D .. Dneska nemám moc času na opravování :))
Jinak Rose zjistí o těhotenství v další kapitole :) A dimitrij ve 12:))

12 lena lena | 28. ledna 2012 v 14:55 | Reagovat

to je uplně naprosto užo:-D už se nemůžu dočkat další kapitolky

13 Terezátorek Terezátorek | 28. ledna 2012 v 17:23 | Reagovat

Lovuju tuto Ff!! :) Už se moc těším na další kapču, a nejvíc na 12., kde Dý zjistí, že je Rose těhotná :))

14 Leny Salvatore Leny Salvatore | 28. ledna 2012 v 17:35 | Reagovat

[6]: Mně by taky nevadila ještě dneska :D :D Tahle FF je skvělá, narazila jsem na ni dnes a celej den se nemohla odtrhnout! Je nejlepší, co jsem kdy četla! Moc se těším :) Prosííím, ať už je dnes další, nebudu moc do pondělka spát :D

15 Leny Salvatore Leny Salvatore | 28. ledna 2012 v 17:35 | Reagovat

[12]: Že jo!!! :)

16 Terez :) Terez :) | 28. ledna 2012 v 17:39 | Reagovat

Úžasnééé! :)
Skvělééé! :)
Těším se na další! :)

17 Peggy Peggy | 28. ledna 2012 v 18:03 | Reagovat

Další bude v pondělí !! :)) Tak kolem 19:00 :)))

18 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 28. ledna 2012 v 18:10 | Reagovat

díkkyyyy :D

19 Cassie Cassie | 28. ledna 2012 v 19:41 | Reagovat

Místo dalších kapitol bych spíš brala další knížky ke stažení!Je to tu zahlcený článkama bez komentářů a stejně podobný přibývaj..:(

20 Peggy Peggy | 28. ledna 2012 v 19:46 | Reagovat

[19]: Jsou to povídky do soutěže :) .. neboj v úterý se uzavírá a zase začneme přidávat knížky ke stažení :)) .. A nic nového se ted nepřidává hlavně proto, že se s Kisee nemůžu moc domluvit .. MÁ MAMKU V NEMOCNICI !!

21 Cassie Cassie | 28. ledna 2012 v 19:50 | Reagovat

[20]: Já jen,že je to tu tím zahlcené,ale v pohodě,v tom případě to chápu!

22 Peggy Peggy | 28. ledna 2012 v 19:52 | Reagovat

[21]: No je hodně povídek :D .. Nemá ani cenu něco nového přidávat ztratí se to tu v tom :) :D

23 viki viki | 28. ledna 2012 v 23:04 | Reagovat

Úžasný ! Už se nemůžu dočkat pokračování ! Jsi skvělá ! Babička už určitě tuší, že je těhotná a na Dimkovu reakci se teda těším !

24 Illyria Illyria | 29. ledna 2012 v 12:09 | Reagovat

Suprový. Taky se těším na Dimitrijovu reakci. Teď se o ní bude strachovat ještě víc. :-D

25 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:19 | Reagovat

[24]: No :D .. Bude ,ale ne hned ze začátku :D .. Bude to hustý :D .. udělala jsem z něj ..jak to říct slušněji? :D .. hajzla :D

26 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 29. ledna 2012 v 12:23 | Reagovat

to bude husty :D a nesla by ta kapitolka uz dneska ?? :-)

27 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 12:44 | Reagovat

[25]: Jejda :D Tak to se těším :D Mě je jasný, že bude krapet naštvanej a možná si bude myslet, že to dítě není jeho, když  2 dhampíři nemůžou mít děti :D

28 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:47 | Reagovat

[26]: Zítra :))

[27]: No krapet víc :D:D

29 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:48 | Reagovat

A co o něm řekne Jeva :D to bude teprve :D .. A až uvidíte koho sem vymyslela za zrádce :D .. a až uvidíte tu pasáž s Adrianem :D .. Myslím ,že budete koukat :D Kisee je z tý pasáže hotová :D

30 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 12:50 | Reagovat

[29]: O Dimitrijovi?

31 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:51 | Reagovat

[30]: Ano o něm :D

32 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 12:52 | Reagovat

[31]: No, doufám, že se Dý nebude chovat jako Edward v Twilight :D

33 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:53 | Reagovat

[32]: Bude to něco podobného :D .. Asi i horší :D

34 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 12:53 | Reagovat

[33]: Tak to bude pecka :D Prosííííím nemohla bys dávat ty kapitolky častěji? Takhle nás napínat! :D

35 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:54 | Reagovat

[34]: No další bude zítra takže to bude dřív než jsme předpokládala :) .. A začnu je přidávat častěji, protože zítra už budu mít po zkouškách a budu mít více času :)

36 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 12:54 | Reagovat

Já myslela, že Dý bude moc rád, že čekaj miminko a on bude jak cvok, no to mě podrž :D

37 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 12:55 | Reagovat

[35]: Skvělý! A jak asi často?

38 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 12:56 | Reagovat

[36]: No právě :D .. Čekej nečekané :D .. Třeba to ,co bude s Adrianem :D .. Tak po 3 dnech by mohla být :) .. zhruba 2-3 v týdnu :)

39 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 13:00 | Reagovat

[38]: Nenapínej mě ještě víc :D Na Adriana jsem zvědavá! Zatím mi v této FF připadal jako strašnej trapák :D

40 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 13:00 | Reagovat

Jo a pro všechny :D .. vymyslela jsem úplně novou postavu ,která ani ve VA nebyla :))

41 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 13:01 | Reagovat

[39]: Zhruba ve 14 kapitole to bude :)

42 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 13:04 | Reagovat

[40]: Jéé, tak to se těším! Prozraď nám aspoň pohlaví a jméno! :D

43 Peggy Peggy | 29. ledna 2012 v 13:05 | Reagovat

[42]: žena :) a jméno ještě nemá :D ale už je obsažena ve 14. kapitole beze jména :):D

44 Micka Micka | 29. ledna 2012 v 13:11 | Reagovat

[43]: aha :D Snad to tu bude co nejdřív :D

45 LussyNda LussyNda | Web | 29. ledna 2012 v 20:56 | Reagovat

[43]: tak to sem zvědava :-)

46 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | 29. ledna 2012 v 22:27 | Reagovat

Já si myslim, že si Dimitrij bude myslet, že je těhotná s Adrianem, moc se na to těšim

47 lucia lucia | Web | 30. ledna 2012 v 17:38 | Reagovat

ja len dufam ze si zo zialu aky bude na nu Dimitri nic nezacne s Adrianom nemam ho rada ani v knihe :) tesim sa na pokracko :)

48 ZdenekJ ZdenekJ | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 13:16 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama