.

Temné vize - Odhalení

12. listopadu 2011 v 0:06 | Kisee |  Recenze knihKaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat. (Fragment)Nebudu se tajit tím, že jsem knihu brala do ruky trošku s nedůvěrou, protože Upíří deníky nebyly zrovna mým šálkem kávy (samozřejmě ale znám spoustu čtenářů, které zaujala víc kniha než seriál) a proto jsem byla maximálně překvapená. Kniha mě okamžitě chytla tak, že jsem ji musela dočíst do konce. A taky mě napadlo, že by z toho mohl být super seriál a doufám, že si toho všimli i tvůrci seriálu Upířích deníků a Tajemného kruhu:-).Hodnotím knihu 93% - dala bych klidně i víc, ale musím si nechat rezervu pro další díly:-)Hlavní hrdinku Kaitlyn budete okamžitě obdivovat a litovat. Líbila se mi změna od klasického: "Matka mě byla, otec pil, sestra mě znásilnila a podobných věcí."

Kaitlyn má otce, kterého miluje a stará se o něj, hodně jsem jí obdivovala pro její nesobeckost, když uvažovala hlavně o zájmech svého otce a snažila se, aby ho nikdy nenechala na holičkách (je těžce nemocný).

Kaitlyn má tak trošku ubíjející schopnost. Vidí budoucnost. Vidí ji ale velice neurčitě, proto vždycky předem ví, že danou věc nemůže nijak změnit, protože neví kdy přesně se má stát a kde se má stát a většinou také ani komu se stane, protože dané osoby nezná. Pro každého by to nebylo tak hrozné, ale Kaitlyn je velmi obětavá a chtěla by svou schopností pomoci, což se jí nedaří a myslím, že ji to opravdu hodně ničí.

Kaitlyn je kvůli svým jasnovideckým schopnostem a podivným očím nenáviděná, všem připadá divná a tajemná, děsí je.

Jednoho dne se objeví osoba, která ji pozve do institutu, kde je takových "nadaných" studentů mnohem více a Kaitlyn po dlouhém zvažování nabídku přijme. Její život se okamžitě mění k lepšímu. Najde si přátele a dokonce pozná první lásku.

Na její první lásce se mi líbí hlavně to, že je nepředvídatelná. V každé jiné knize je většinou hned jasné, kdo bude potenciálním partnerem (třeba u Stmívání. Bella uvidí Edwarda a je z něj úplně paf a nikdo jiný ji nezajímá), tady si ale až do konce knihy nejsme jistí. Máme totiž hned dva možné objekty a já si popravdě myslím (a doufám:-)), že se situace v dalších dílech ještě změní. Kaitlyn si totiž může vybrat mezi dokonalým andělským léčitelem a typickým "bad boyem."

Kaitlyn mě překvapí nejen svou volbou přítele, ale hlavně svojí zvídavostí, když se snaží přijít na záhadu takzvaného "Institutu pro nadané."

Opravdu se jim Zetes snaží pomoct, nebo je chce využít? A k čemu by mu byly jejich schopnosti? Dá se vůbec někomu věřit?Na tyto otázky si odpovíte po přečtení prvního dílu knihy Temné vize - Procitnutí, kterou můžete zakoupit na stránkách Fragmentu, kterému bych touto cestou chtěla mnohokrát poděkovat za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dý | Web | 5. ledna 2012 v 19:10 | Reagovat

Po upířích denících to bylo od L. J. příjemné překvapení, nečekala jsem, že by knížka mohla být tak dobrá. :)

2 Barča Barča | Web | 26. června 2012 v 17:23 | Reagovat

mě se taky moc líbila už mám přečtený i druhý díl ;)

3 Kisee Kisee | 26. června 2012 v 17:45 | Reagovat

Ja jdu na nej dnes:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama