.

Krásní mrtví - Jonas (1. díl)

20. listopadu 2011 v 19:53 | Kisee |  Recenze knih

Se zpožděním přidávám recenzi na první díl série Krásní mrtví, znáte tuto knihu? A líbila se vám? Četli jste někdo i druhý díl? Já se na něj chystám:-)


Informace z www.fragment.cz:
Dílo: Krásní mrtví - Jonas (první díl)
Autorka: Eden Maquire
Překladatelka: Drozdová Edita

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?Můj názor:

Hlavní hrdinkou této knihy je Darina, jejíž přítel byl zabit v jakési rvačce, což by nebylo tak neobvyklé, kdyby v tomto roce nezahynuli už tři další Darinini spolužáci. Hlavní postava se tudíž snaží tyto záhady vyřešit.
V opušteném domě na kraji města své mrtvé spolužáky nalezne společně s Hunterem, který je jejich vůdce a snaží se jim pomoci v řešení jejich neobjasněných úmrtí. Každý z nich má ve světě živých totiž ještě něco, co potřebuje vyřešit. Darina se jim snaží pomoci najít důvod, kvůli kterému pořád ještě straší na středu cesty mezi živými a mrtvými. V tomto prvním díle se pokusí pomoci Jonasovi, mrtvému příteli své kdysi nejlepší kamarádky, ale komplikuje jí to skutečnost, že to má stihnout ve velmi krátkém čase.
Kniha mi hodně připomínala sérii Mediátor, kde hlavní hrdinka vidí duchy mrtvých a snaží se jim pomoci stejně jako hlavní postava této série. Rozdíl je ale v tom, že u Mediátora se zamiluje do ducha a tady do kluka, který teprve zemře.
Překvapilo mě, že nás autorka uvrhla rovnou do středu děje, kde je Phoenix už po smrti a hlavní hrdinka po něm truchlila, chyběl mi popis toho hezkého, co stihli za tu krátkou dobu, která jim byla dopřána, prožít.
Vlastně mi v knize celkově chyběly popisy. Popisy postav, popisy míst i pocitů. Občas to způsobilo, že jsem se do děje trošku zamotávala.
Trošku mě zamrzelo, že byly některé důležité scény hrozně málo rozepsané, kniha je na můj vkus příliš krátká.
Velmi mě zaujal Jonasův případ a taky mě moc potěšil a celkem překvapil závěr knihy.
Zajímalo by mě, jak celá série dopadne a jestli se Darina odpoutá od Pheonixe, nebo dá šanci někomu jinému.
Taky jsem zvědavá na řešení ostatních případů, hlavně tedy u Summer, která se zdá jako velice milá osoba.
Podaří se Darině pomoci i ostatním? A dosáhne i vůdce Hunter svého klidu, nebo bude pomáhat ostatním navěky?
Na tyhle otázky si odpovíme v ostatních dílech série, na které se já osobně moc těším. Knize dávám 65%.


Recenzi na druhý díl (Arizona) očekávejte v nejbližší době.

Za recenzi na tutu knihu vděčíme nakladatelství Fragment, kterému bych touto cestou chtěla poděkovat za poskytnutí recenzního výtisku. Dílo můžete zakoupit na stránkách Fragmentu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dý | Web | 5. ledna 2012 v 19:12 | Reagovat

chyběly ti popisy pocitů? :DD Tak to si asi jediná, od koho tohle slyším. :D Většina - včetně mě - by Darině nejradši nakopala řiť (pardon:D) kvůli tomu, jak neustále vzdychá nad svým mrtvým přítelem. Nebýt Phoenixe, kniha by podle mě byla mnohem lepší.
Druhý díl jsem četla.. no, ohodnotila jsem ji 4/5 -a to jsem dělala, jakože tam nebyly části s Phoenixem a Darinou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama