.

Proroctví

1. listopadu 2011 v 21:17 | Kisee |  Recenze filmů
FILM - PROROCTVÍ

V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti.(csfd.cz)

Z tohoto filmu jsem měla od začátku moc dobrý pocit. Vypadal napínavě, akčně a líbily se mi i herecké výkony. Je hodně emotivní, zapůsobil na mě a na konci jsem si i trošku pobrečela. Každopádně jsem vůbec nečekala, že to takhle dopadne. Myslela jsem, že bude nějaký úvod, pak dojde na to proroctví a hlavní hrdina zachrání svět když předejde katastrofě. Bohužel ale žádné předejít nemohl. Muselo být dost frustrující čekat na konec světa bez sebemenší naděje. Ale celkově na mě film zapůsobil hodně. Jen upozorňuju předem, pro ty, co ho ještě neviděli, ať happy end nečekají. Ale vřele doporučuji.
Moje hodnocení: 75%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 17. srpna 2014 v 23:56 | Reagovat

Ahoj, tenhle film se mi moc líbil, sice mě ze začátku trochu děsily ty šeptající postavy. Nicméně by mě zajímalo, co se stalo s těmi dětmi na konci..jestli tam jsou i další, co je to za planetu. Konec byl smutný, avšak dojemný. Takže když to shrnu...zajímavý příběh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama