.

Sunshine 9.

2. listopadu 2011 v 0:38 | silenej-bicik.blog.cz
Sunshine 9.


Ona a Dennis vážili téměř stejně, nashromáždila všechnu svou sílu, rozmáchla se s kamenem v ruce a praštila jím Dennise do hlavy. Neztratil vědomí, jak doufala, ale pustil Erica a zavrávoral. Vlastně, Dennis byl tak dezorientovaný a špatně koordinovaný, že se kymácel na okraji útesu tam a zpátky.

Rhea zakřičela. ,,Chyť ho!"

Eric natáhl ruku k člověku, který se ho právě pokoušel zabít. Dennis, který si uvědomil, co se právě děje, také natáhl ruku a snažil se chytit Ericovy, ale ztratil pevnou půdu pod nohama. Okraj útesu se začal rozpadat, kamínky a prach přepadávaly přes okraj. Dennis křičel, zoufale se snažil chytit země, ale neuspěl. Nedosáhl na Erica, ani na pevnou půdu. Když si Eric uvědomil, že by taky mohl přepadnout, kdyby dál zůstával na okraji, vrátil se zpátky do jeskyně a odtáhl Rheu s sebou mimo nebezpečí.

Dennis spadl z útesu a přitom stále křičel. A o několik sekund později už bylo ticho. Rhea zabořila svůj obličej do Ericovy hrudi a byla překvapená, když si uvědomila, že vzlyká.

,,To je v pořádku," řekl a hladil ji po vlasech. ,,Jsi v bezpečí. Jsi v pořádku."

To všechno přízračně připomínalo tu noc na lodi, kde se poznali, když jí utěšoval. Vzpomněla si na jeho dřívější otázku, kterou jí položil v zimní zahradě a ptal se, jestli je někdo, kdo ji utěšuje.

Zvedla hlavu, a viděla Ericův obličej. Byl otřesený stejně jako ona, ale snažil se před ní vypadat silně. ,,Jsi ty v pořádku?" zeptala se.

,,Jsem, když jsi teď v bezpečí." řekl, i když jeho bledé zelené oči vypadaly znepokojeně, což si Rhea ostatně myslela, že její oči taky.

Rhea nikdy předtím neviděla nikoho umřít. Dennis ji vyděsil k smrti. Chtěla zoufale utéct, ale nechtěla, aby umřel. Nikdo si nezaslouží takhle umřít. Polkla a soustředila se znovu na Erica.

,,Jak...? Co tady děláš?" zakoktala.

,,Když jsem tě nemohl najít... prostě jsem se pořád vyptával a hledal tě. Nikdo nic nevěděl. Nikdo si nemyslel, že je něco špatně." V jeho hlase zazněla hořkost. ,,Pak mi strážci řekli, že Dennis utekl a já... já to prostě věděl. Věděl jsem, že tě má. Strážci stále prohledávali dům, ale nic nenašli a vzpomněl jsem si na to, jak Jared říkal, že sem chodí lézt po útesech. Zkusil jsem to."

Rhea si vzdáleně vzpomněla na to, jak Dennis řekl, že ,,ta pěkná hnědovlasá dívka" ho podpořila v útěku s Rheou. Rheu hned napadlo, kdo by ta dívka mohla být, ale rozhodla se to zatím nevytahovat.

,,Proč sem nepřišli strážci?" zeptala se místo toho.

,,Nevěřili mi. Mysleli si, že Dennis byl až moc sjetý na to, aby byl nebezpečný. Mysleli si, že se jenom někde schovává. Navíc Stephen řekl, že se často sama procházíš, takže si nikdo nemyslel, že to s tebou a Dennisem souvisí."

Eric pořád projížděl prsty její vlasy a myslel si, že je to ta nejúžasnější věc na světě. ,,Měl jsi je zkusit přesvědčit. Neměl si chodit sám," hádala se. ,,S tvojí rodinou... kdyby se ti něco stalo... už by tu nebyli žádní Dragomirové."

Pořád se třásl kvůli tomu, co se stalo, ale dokázal se lehce usmát. ,,Stálo to za to. Já se bál, že by pak nebyla žádná Rhea."

Zírala na něj, neodvažovala se věřit tomu, že by někdo pro ní tolik riskoval. Ucítila v hrudi podivný a skvělý pocit a tentokrát to byla ona, kdo ho políbil. Zdálo se to divné líbat se na místě, kde zrovna někdo zemřel před jejíma očima, ale i tak se to zdálo správné. Byli naživu. Jejich polibek byl živý.

Chtěla ho líbat bez přestání a měla pocit, že on ji také. Jenže tu bylo několik dalších věcí, které jí znepokojovaly. Děsivé věci. Musí se vrátit a nahlásit, co se stalo. Musí...

,,Emma a Stephen," zamumlala, když se odtrhla od Erica. ,,Co s nimi uděláme?"

,,Promluvíme si s nimi," řekl Eric. Zaváhal. ,,Pokud ty... no, pokud ty chceš..."

Prohlížela si ho a připomínala si, že ho sotva zná. Co vlastně chce? Ona a Stephen byli kamarádi dlouhou dobu, skoro jako bratr a sestra. On ji miloval... ale ona ho nemilovala. Až doteď si myslela, že na tom nezáleží. Stačí, když ho bude mít ráda. Teď si uvědomila, že na na tom záleží.

Láska je víc, než jen mít někoho rád. Nechtěla mu zlomit srdce, ale taky nechtěla litovat toho, že dá šanci někomu, kdo opravdu chce být s ní a ne kvůli tomu, co pro něj může udělat. Eric měl pravdu o tom, že se vždy stará o ostatní. Teď, pro jednou, chtěla udělat něco, co chtěla ona.

,,Promluvíme s nimi," zopakovala.

Chytl ji za ruku, odvedl ji z jeskyně a vedl ji od kraje útesu. Měla pocit, že to nebylo jen kvůli její bezpečnosti, ale i kvůli tomu, aby nespatřila Dennisovo tělo.

Dolů k domu vedla vyšlapaná cestičce, což vysvětlovalo, proč Eric i Dennis dokázali vyšplhat nahoru.

Na půli cesty se Eric zastavil a upřeně se na ní zadíval s ohromeným výrazem.

,,Co je?" zeptala se.

,,Tvoje vlasy. Dokonce i ve svitu měsíce... vypadají jako sluneční paprsky. Už nikdy nemusím jít ven, když jsem s tebou."

Popostrčila ho dopředu. ,,Myslím, že jsi se udeřil do hlavy, když jsi hrdinně bojoval."

,,Tys byla hrdinka," Eric řekl a obešel záhyb skály. ,,Připomíná mi to ruské příběhy, které mi moje babička říkávala. Znáš nějaké? O Vasilise Odvážné?"

,,Ne. Moje rodina je z Rumunska. Nikdy jsem neslyšela o Vasilise." Rhea se podívala zamyšleně nahoru na nebe. ,,Ale celkem se mi to jméno líbí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kája kája | 2. listopadu 2011 v 20:31 | Reagovat

hrozně děkuji!! ani jsem o tomhle příběhu nevěděla a hezky jsem ho zhltla :D skvělý blog:))

2 speak-to-you-fantasy speak-to-you-fantasy | 2. listopadu 2011 v 21:43 | Reagovat

Děkujeme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama