.

Sunshine 6.

2. listopadu 2011 v 0:35 | silenej-bicik.blog.cz
Sunshine 6.Eric Emmu snadno ukonejšil, jakmile ji vzal do svého pokoje. Víc ji zajímalo svlékání jeho oblečení než řešení toho, co se tam na chodbě dělo s Rheou, obzvlášť když ani jeden z nich nezvažoval oblékání do suchého oblečení nebo návrat na party. Alkohol nakonec přiměl Emmu tvrdě usnout, ale jak tak Eric ležel v jejím náručí, přišel na to, že není zase tak šťastný.

Hluk party venku utichal. Už bylo celkem pozdě na Moroje a on věděl, že skrz okna s černými skly nakonec bude prosvítat a to pošle několik jeho kamarádů do postele.

Zíral na strop a čím víc střízlivěl, tím víc myslel na Rheu Danielsovou. A opravdu to nedávalo smysl. Mimo těch pár chvil, co se potkali, ti dva spolu nemluvili vůbec přátelsky. Všechno, co řekl, ji vytáčelo a on nemohl přijít na to proč. Věděl, že by si s tím neměl dělat starosti. Koho zajímalo, že se ta holka urazí kvůli všemu? Když chtěla neustále rozpoutávat hádky, byl to její problém. Nemusel se o ni vůbec starat.

A přeci jen... nezáleželo na tom, jak moc si tohle říkal, stejně nemohl z hlavy vypudit představu jejích zářivých vlasů a moudrých očí. Kdo potřeboval slunce, když byl s ní? V těch prvních chvílích na lodi to opravdu vypadalo, že ona chápe bolest ze ztráty jeho matky. Někdo mu opravdu rozuměl. Ne, víc než to. Někdo se o něj opravdu zajímal. Přestože to, co tehdy říkala, nebylo věnované přímo jemu, cítil z ní stejnou laskavost i v místnosti dárců, když mluvila s hlídačem a dokonce i s tím šíleným klukem Dennisem. Rhea věnovala pozornost lidem, jednotlivcům.

Konečně usnul, jen se pak probudil s pěknou bolestí hlavy. Emma jako vždy nejevila žádné známky kocoviny. Políbila ho dlouze a přitáhla si ho zpátky k sobě, na její stále vlhké šaty a slíbila mu, že se s ním sejde za hodinu v místnosti dárců a pak se budou věnovat dnešnímu programu. Eric pořádně nevěděl, co se bude dít, ale Jared slíbil něco zábavného.

Když se Eric připojil k Emmě, už byla převlečená a byla svěží a krásná jako vždycky, bez známky nějakého stavu kocoviny. Eric přišel na to, že jeho vlastní sprcha ho částečně zbavila bolesti hlavy, chytil ji za ruce, uvolnil se a užíval si dne.

Dárcovská místnost byla o dost rušnější ráno, protože to byl žádanější čas na krmení. Eric a Emma stáli ve frontě a povídali si s kamarády, kteří vypadali, že to včera s pitím taky pěkně přehnali.

Když se dostali na začátek fronty, Eric uviděl, že dneska měl službu jiný hlídač, přesněji žena. Zapsala si jejich jména na seznam a čekala na další. Když na ně přišla řada, otočila se k Emmě a řekla, ,,Jen běž dolů, Dennis je napravo."

Eric zachytil Emminu ruku, když vykročila směrem, který jí byl řečen. ,,Ne." Otočil se k té ženě. ,,Počkáme na dalšího. Nechte jít někoho jiného."

Žena začala protestovat, pravděpodobně neměla ráda, když jí někdo diktoval, jak má dělat svou práci, ale po chvíli pokrčila rameny a mávla na další osobu. Emma věnovala Ericovi zmatený pohled, ale dřív než se ho mohla na něco zeptat, byl k dispozici další dárce.

Když skončili, okamžitě nahodila toto téma, zatímco kráčeli do hlavní části domu. ,,Co to bylo? Ta věc s dárcem? Proč jsi mě zastavil?"

,,Protože ten Dennis je blázen," Eric odpověděl.

,,Jsou to dárci," řekla Emma. ,,Všichni jsou blázni."

,,Ne jako on. Byl to ten, ke kterému včera šla Rhea a být já jí, tak nejsem pod stejnou střechou jako on. Je to magor. Takovej ten typ, co šmíruje a je posedlej."

Emma nad tím popřemýšlela a potom zavrtěla hlavou. ,,Dárci se s námi zrovna nezahazujou. Nemusí se bát." Nastala krátká pauza. ,,Celkem mě překvapuje, že se o ni tak bojíš."

Eric poznal ten tón a uvědomil si, že zamířil do nebezpečné zóny. ,,Tolik se o ni nebojím. Sotva ji znám, ale po tom, co jsem s tim chlápkem včera mluvil, varoval bych před ním každého."

,,Včera ses na ni hodně ptal." Emma nebyla očividně přesvědčená, že se o ni nezajímá. Povzdechl si a uvědomil si, že tak umístil Rheu do Emmina radaru. ,,Jen jsem se ptal na to, jestli je Stephen zasnoubený. Ale no tak, Em. Nevyhledávej něco, co neexistuje."

,,Dobře." Usmála se a stiskla jeho ruku a doufala, že tahle záležitost opravdu není potřeba řešit. ,,Pojďme zjistit, co Jared plánuje."

Jared plánoval lov odměn. Jakmile se hosti shromáždili venku (tedy ti, co byli schopní vylézt z postele), hostitel jim vysvětlil pravidla. Každý bude rozdělen po dvou do týmu a náhodně jim bude dána hádanka. Ta hádanka bude vést k další hádance a tak dále, dokud jeden z týmů nenajde konečný poklad a vyhraje cenu: noc v domě u pláže, s vířivkou a balkonem.

Emma stiskla Erica tak pevně, že se její nehty zaryly do jeho kůže, což mu tak trochu připomnělo včerejší noc. ,,Tohle určitě vyhrajem," sykla. ,,Jen doufám, že nás nepošlou na samá šílená místa. Viděl si ty útesy na druhé straně ostrova? Molly tvrdí, že Jared leze po skálách každou chvíli. To v žádném případě neudělám."

,,A aby to byla ještě větší výzva," oznámil Jared, ,,rozdělíme týmy náhodně. Každá osoba z týmu dostane jednu noc v apartmá."

Tohle prohlášení se setkalo s nadšením i zaupěním. Emma byla jedna z těch, co úpěli, dokud Jared nevylosoval její jméno společně s její kamarádkou, která se jmenovala Fiona. Emma se rozzářila a políbila Erica na tvář. ,,Ok. Máme to. Ty a já budeme dneska ve vířivce." Přicupitala k Fioně, aby se k ní připojila.

Jared pokračoval v tahání jmen ze svého klobouku a konečně jedno opět vytáhl, ,,Eric Dragomir."

Navzdory tomu, že se to Eric snažil ignorovat, seč mohl, nemohl si nevšimnout šeptání mezi shromážděnýmu dívkami. Věděly, že on a Emma ještě nejsou zasnoubení, takže některé ho stále považovaly za volného. Dokonce i pár kluků se zajímalo o to být v týmu s Ericem v naději, že tím budou moct podlézat jeho rodině.

Jared přečetl další jméno. ,,Rhea Danielsová."

Eric ztuhnul.

Všiml si Rhey dříve, jakmile vyšel z domu. Stála se Stephenem u vzdálenější strany laguny a vypadala, že je v dobré náladě. Ona a její snoubenec se bavili o něčem vážném, ale ne depresivním, ale jen o něčem vřelém a obyčejném. Mluvil hlavně Stephen, jeho milý obličej byl vážný a zadumaný, zatímco ona prostě poslouchala. Slunce ještě úplně nezašlo, což přimělo její vlasy zářit jako zlatý oheň. Eric se nemohl na ně přestat dívat a se žárlivostí uvažoval nad tím o čem se asi baví.

Teď když Rhea zaslechla svoje jméno, uvedlo ji to do rozpaků a projížděla pohledem dav. Stephen do ní dloubnul a ukázal na Erica. Zírala na něj s očima rozšířenýma šokem. Na chvíli byl Eric zmatený. Jestli byla opravdu šokovaná, tak měla být už, když slyšela jejich jména, ne až když ho viděla. Pak to pochopil. Rhea vlastně nevěděla, co je Eric zač. Měl podezření už tu noc na jachtě, ale myslel si, že do té doby se jeho jméno dozvěděla.

Očividně ne. Stephen se zakřenil a popostrčil ji směrem k Ericovi. Kousla se do rtu a váhavě k němu přešla, jako by snad každý krok byl utrpení. Eric se letmo podíval do míst, kde stála Emma vedle Fiony a pomyslel si, že pro jeho přítelkyni je každý Rhein krok také utrpení.

Eric a Rhea si nic neřekli, zatímco byla losována další jména. Dokonce nemluvili, když dostali první hádanku. Zatímco se zbytek skupiny nedočkavě rozptýlil, Eric se podíval na proužek papíru.

Najdi mě tam, kde se křídla napínají
U vody, jejíž proudy nikdy nekončí

Prázdně na to zíral, neměl tušení, co to znamená. Rhea si povzdechla a vzala mu hádanku.

,,Je to fontána," řekla. ,,Viděla jsem ji včera v noci. Je tu malá cestička, která vede okolo dvora." Odpochodovala pryč a on přidal do kroku, aby jí stačil. Beze slova ho vedla k fontáně.

Byla vyrobená z mramoru a korunována labutěmi, kterým tekla voda ze zobáků. Eric se nemohl rozhodnout, jestli to bylo laciné nebo elegantní. On a Rhea to chvíli zkoumali a snažili se přijít na to, co je další krok. Eric byl ten, kdo si toho všiml. Malý kus hladkého, plochého dřeva byl vložený do maličkého otvoru v soše. Byla do něj vyrytá slova.

Hudba, všude hudba
S dalekosáhlým výhledem, který tě donutí zírat

,,Zimní zahrada," řekla Rhea okamžitě. ,,Je v horním patře."

Znovu vyrazila, takže Eric musel přidat do kroku, aby mohl jít vedle ní. ,,Bylas tu někdy předtím? Jak víš, kde všechno je?"

,,Prozkoumávala jsem to tady minulou noc," vysvětlila stručně. Bylo jasné, že neměla náladu na mluvení. Aspoň ne s ním.

Samozřejmě došli do zimní zahrady, která byla plná dechberoucích výhledů na moře. Další tým zrovna odcházel a nebyli si jistí, jestli hádanku pochopili dobře. Úvodní hádanka každého poslala na náhodné místo a cílem bylo navštívit úplně všechna tato místa.

Hádanka v zimní zahradě byla schovaná na pianě. Jako předtím ji Rhea vyluštila a už se chystala odejít, když ji Eric chytl za ruku. ,,Počkej, chci s tebou mluvit"

Zvedla obočí. ,,Mluvit o čem?"

Povzdechl si. ,,Hele, chci jen vědět, proč jsi na mě tolik naštvaná. Co jsem udělal tentokrát? Už jsem ti říkal včera, že jsem si nedělal srandu z tebe a Stephena."

Rhea si ho několik sekund prohlížela, zajímalo by ho, jestli se jen otočí a odejde. Místo toho odpověděla na jeho otázku otázkou. ,,Proč jsi mi neřekl, že jsi Dragomir?"

Tohle nečekal. ,,Nepřišlo mi to důležité. A myslel jsem, že to víš."

,,Jasně. Protože jak by někdo na světě nemohl vědět, kdo jsi?" zeptala se sarkasticky.

,,Myslím to vážně. A abych řekl pravdu, byl jsem rád, že to nevíš. Mluvila jsi ke mně jako k opravdové osobě, i když si spíš na mě většinu času křičela."

,,Nekřičela jsem," odporovala. ,,A nějak ti nedokážu věřit, že jsi se mnou chtěl jen mluvit. Slyšela jsem o tobě. Měl si hodně holek. Nejspíš sis myslel, že mě snadno dostaneš, protože zoufale toužím po tom dostat tolik královských, kolik dokážu."

Eric civěl s pusou dokořán a uvažoval nad tím, jakou pověst vlastně má. Byla to pravda, že měl hodně holek. Ale nikdy je nevyužil. Měl každou z nich opravdu rád a zamýšlel, že si s nimi začne na vážno podle rady svého otce, ale pak... no, Eric prostě přestal mít zájem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama